Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Listopad 2006

Tmavé společenské - Dark Evening Dress

14. listopadu 2006 v 16:42 Šaty - Dresses
Autor těchto šatiček je moje mamka, ještě nevíme, jestli je také dáme malé slečně nebo ne (ale myslím, že na ni čekají jiné), jednalo se o vyzkoušení střihu. Problém je, že většina střihů, co jsem kde kdy postahala či přivezla odněkud (či spíš od někoho), je na ony prsatější starší typy panenek, takže se na moderní barbušky musí upravit. Na což já moc nemám nervy a nevím, jak by to dopadlo. Dekorace je také mamky výroba, pokus o růžičku, na které ale také nemáme nervy :D
This dress is made by my Mum, we have not known yet if we are going to give it to the little girl or not (but I think another one is waiting for her), we only wanted to check the pattern. But there is one problem - the most of patterns I have ever found or brought from somewhere (or, more likely, somebody) are for that older, "big-breast" types of dolls, so some adjustment for modern dolls is needed. However, I do not have much patience for it and I do not know how it would end. The decoration is made by Mum too, she tried to make a rose, but we do not have patience for this, too. :D

Háčkované letní šaty - Crochetted Summer Dress

12. listopadu 2006 v 14:57 Šaty - Dresses
Tyhle šaty jsou už v majetku malé slečny, která po nich strašně moc toužila. Vyráběla jsem je před několika lety, kdy jsem experimentovala s různými materiály, ze kterých by se dalo háčkovat na panenky a tohle jsou perlovky, použité dvojitě (strašná práce a navíc se z jejich barviva osypávám). Nenafotila jsem je, protože jsem v té době jednak nebyla tak "praštěná" do panenek a druhak jsem vlastnila jen jednu blonďatou Barbie, tu z dětství. A k blondýně se barva těch šatů moc nehodila. Stále jsem čekala na zrzku, až jsem konečně nedávno sehnala Chelseu, které opravdu moc sluší. Vyžebrala jsem na holčičce ještě týden na nafocení šatiček a minulé úterý si je posvátně odnesla domů. A to ještě neví, že k Vánocům bude mít celý balíček oblečků :)
This dress is already at the little girl who was longing for it very much. I made it several years ago when I did some experiments with variours material available for crochetting for dolls. This dress is made of pearl cotton which I used double (horrible work and in addition I have some allergy on its colour which causes skin problems). I did not take any photo of them because at that time I was not so "mad" about dolls and I had only one Barbie with fair hair, the one from my childhood. And this colour was not good for blondes. I have been waiting for some ginger-haired doll and I finally bought Chelsea a couple of weeks ago, she is really very suitable for this dress. I begged this little girl to wait one week so I could take a photo of it and last Tuesday she took this dress with her (like some sacred thing). And she has not known yet that she is going to have a bunch of clothes for Christmas :)

Puntíkaté minišaty - Polka-dot Mini Dress

12. listopadu 2006 v 14:48 Šaty - Dresses
První pokus o šití po letech (já kamarádím spíš s háčkem a klubkem vlny, jehlou vládne lépe mamina) s úmyslem obdarovat malou slečnu. Řekla mi, že má zrzku, tak jsem střihla z téhle látky, že by se to k jejím vlasům mohlo hezky hodit, a ona pak přinesla tuhle blonďatou Barbie. No ale co už, myslím, že i tak ze šatiček bude mít radost. Neříkám, že jsou povedené, jednou jsem přešívala nabrání sukně a výstřih přes veškerou snahu vyšel nakřivo. Ale nemůže být člověk hned mistr, že.
The first attempt at sewing after some years (I am familiar more with a hook and wool, my Mum is better with needles) because I wanted to give something to the little girl. She told me she had a doll with ginger hair so I cut the dress of this material which seemed to me like suitable to ginger hair, and she brought this blonde Barbie. Well, what now... I think that in spite of this she will like it. I do not want to say it is good, I had to repair the gathering of skirt once and the neck is a bit crooked, in spite of my effort. But nobody can be perfect immediately, can't he?

Tygrované vcelku - Tiger Swimsuit

12. listopadu 2006 v 14:40 Plavky - Swimwear
První pokus o plavky po letech (někde možná ještě vyhrabu ty moje úplně první, co jsem šila jako malá holka). Střih si bude říkat o pár úprav, byl asi na větší zadek nebo jsem udělala příliš velkorysou záložku, nevím, musela jsem to vzadu trochu zabrat, což zase zapříčinilo krčení vepředu... ale jelikož jsem se zařekla, že i nepovedené věci vystavím, tak tady jsou.
The first attempt at swimsuit after years (maybe I will find my very first one somewhere, I made it as a young girl). The pattern will need a couple of adjustments, maybe it was for bigger butt or I folded it too much, I do not know. I had to adjust it on back which caused some creasing on the front side... but because I swore that I was going to show even spoilt things, here it is.

Topík - Top

12. listopadu 2006 v 14:25 Trička, blůzy, košile - T-shirts, Blouses, Shirts
Původně jsem tenhle topík šila pro malou slečnu k vánocům, ale během práce jsem se do něj zamilovala a nedám, ne a ne a ne :D Westley totiž sluší, i když střih byl na "staré" Barbie, takže ji trošku sexy různě obepíná, ale možná to je právě ono :P Materiál je opět úplet ze srazíku, kalhoty byly původně myšlené na hippies. Možná, kdybych Westley ověnčila dřevěnými korálky, mohla by se za hippiesačku vydávat.
Originally I made this top for a little girl as a Christmas gift, but while I was making it I fell in love with it and I am not going to give it away, no and no and no :D The reason is that it fits Westley very well, even the pattern was for "old" Barbie, so at some places it copies her body a bit but maybe this is the right thing :P The material used is again some knitwear from our meeting, trousers should be for hippies originally. Maybe if I got Westely some wooden beads she could pretend to be a hippie girl.

Tričko pro Hudsona

12. listopadu 2006 v 14:21 Mužův koutek - Men's Corner
Tričko z úpletů, které jsem dostala od holek na srazíku. Byly to malé zbytečky, původně jsem chtěla udělat celé tričko žluté a dát ho tmavovlasému Riverovi. Jenže jsem tam ten střih nenapasovala a nenapasovala, tak jsem tělo trička střihla z fialového, kterého jediného byl větší kus, a ze žluté jsem udělala aspoň rukávy. A tričko dostal Hudson. Mimochodem, Hudson prodělal proceduru mytí vlasů, protože je měl tak hrozně spláclé a zplihlé tužidlem, že už se na to mamka nemohla koukat a strčila ho pod vodu. Vypadá teď trochu líp, už to není ublízané potěšení typu Jindry Hojera, ale je z něj tak trochu rošťák.

Aarijela

12. listopadu 2006 v 14:00 Moje panenky - My Dolls
Původně jakási mořská víla z bazaru, stála 28 korun. Měla podivný vytřeštěný pohled slabomyslné puberťačky, ruce zahnuté a schopné držet něco, co je zhruba o síle špejle. Její tělo jsme propůjčily Dolores a tělo Dolores zase téhle slečně. Netuším, jestli měla původně nějaké jméno, mně mořská víla připomněla Ariel, ale vzhledem k tomu, že je z ní teď komtesa, hrdě se nesoucí v historických šatech z doby Napoleona, potřebovala mít vznešenější jméno. Takže variace na dané téma a "komtesa Aarijela" je na světě. Obličej jsem svěřila na přemalování šikovné staré paní, která nám občas hlídá pejska, jejím velkým koněm bývalo malování, hlavně portrétů, a tak se nabídla, že to zkusí. Zkusila, byla si nejistá výsledkem, bála se, jestli se nám to bude líbit a nechápala naše nadšení. Ale podle mě se jí to opravdu povedlo. Škoda, že jsem nenafotila panenku "předtím", protože není žádné srovnání, ale ujišťuju vás, že měla výraz vážně příšerný.

Christine

12. listopadu 2006 v 13:48 Moje panenky - My Dolls
Po dlouhé době jsme konečně sehnaly černošku. Je to mamčin dárek k mým narozeninám, i když jemám až 6. prosince. Stejně by mi ji nevydržela nedat, třebaže to maskovala slovy "můžeš si vybrat, jestli ti to, co mám, dám hned a nedostaneš už nic, ale vůbec nic k narozeninám, nebo jestli vydržíš". Nevydržela jsem, to je snad jasné.
Mamka ji sehnala v místě, kde pracuje, šla do hračkářsko-papírnictví pro papír do tiskárny a viděla, že tam mají panenky Fashion Fever. Zeptala se majitele a prodavače v jedné osobě, zda-li nemá černošku, řekl, že ne, ale "počkejte, manželka zrovna dělá objednávku, já jí řeknu, ať vám tam jednu černošku přihodí". A mamka se už pak jen modlila, aby nebyla ošklivá, protože by jí bylo trapné mu ji tam nechat.
Původně se tahle kráska jmenovala Christie, ale protože už jednu mám (z plážové kolekce), změnila jsem jí jméno na Christine, abych je odlišila. Měla u sebe dalmatina, původně bílého, byly u něj samolepky a majitel si má dalmatina polepit sám. Problém je, že na něm ty samolepky moc nedrží :(
No a vůbec nejlepší je, že celá tahle objednací procedura proběhla ve městě, které je vlastně větší vesnicí, zatímco v našem městě, které se pyšní nějakými 35 tis. obyvatel nebylo možné černošku nejen sehnat, ale ani objednat, prostě nebyla snaha...

Dolores

12. listopadu 2006 v 12:49 Moje panenky - My Dolls

Přemýšlely jsme, na které panence bychom zkusily převlasení, protože jsme se to už dlouho chtěly naučit. Podle internetu jsme se do toho pořád nechtěly pustit, ale když jsme viděly na srazíku Denisu v akci, šly jsme do toho také. No ale přece "nezničíme" panenku za tři nebo čtyři stovky, ne? Tak jsme koupily u Vietnamců tuhle obyčejnou za 39 korun. Původně měla tmavě hnědé vlasy a znáte systém ovlasení těchto panenek - vlasy kolem hlavy a uprostřed obrovská pleš. Na této fotce bohužel nejsou vlasy moc vidět, ale pro představu snad stačí. Použily jsme karnevalovou hippie paruku, zakoupenou v hračkářství.
Panenka se původně samozřejmě nejmenovala Dolores, vlastně myslím, že neměla vůbec žádné jméno, ale jelikož jsme ji poprvé (a zatím naposled) použily pro model na karneval v Riu, pojmenovaly jsme ji trošku exoticky.

Brenda

12. listopadu 2006 v 12:32 Moje panenky - My Dolls
Brenda je panenka ne sice od Vietnamců, ale z podobného obchodu. Stála 89 kaček a koupila mi jimamina. Prostě přišla z práce a položila přede mě panenku, v první chvíli mě vůbec nenapadlo, že se jedná o jeden z levných modelů (ne že bych si myslela, že je od Mattela, ale stejně, na tu cenu vypadá fakt dobře). Já nemám moc ráda blonďaté panenky, i když jsem nedávno jednu koupila, protože jsem zjistila, že vlastně blonďatých moc nemám, a Brenda mi svými tmavými vlasy padla do noty.

Wikoshka

12. listopadu 2006 v 12:25 Moje panenky - My Dolls
Teď si většina z vás určitě říká "proboha, co to je za jméno pro panenku"? Samozřejmě, ona se jmenovala Barbie (jak jinak), myslím, že úplně originální název byl "Dance and Flex Barbie" nebo tak nějak. Mám ji už delší dobu, takže si přesně nevzpomenu. Její zvláštností je, že je celá gumová, takže se může různě tvarovat, ale je peklo ji oblékat a do těsných věcí to radši v zájmu zachování mých nervů nezkouším. Když jsem tuhle přehrabávala krabici se starými oblečky z mého dětství, narazila jsem tam na indiánské šaty a přišlo mi, že jí sluší a při troše dobré vůle se v jejím obličeji najde pár indiánských rysů, takže musí mít samozřejmě i správné indiánské jméno. Pro neznalé jazyka Siouxů "wikoshka" se vyslovuje jako "vikoška" a znamená to "dívka". Celé jméno, které jsem dala této panence, zní Wikoshka Laka a znamená "malá dívka". Jen pro upřesnění, kluci z kmene lesní moudrosti mě kdysi nazývali Wikoshka Witko, což je "šílená dívka".

Období Napoleona (poč. 19. stol.)

6. listopadu 2006 v 15:25 Historické - Historical Dress
Vždycky jsem obdivovala nádherné háčkované historické šaty, které vytváří např. Annie Potter, a zatoužila jsem to také zkusit. Nejtěžší bylo najít materiál. Zkoušela jsem perlovku, ale šaty byly těžké, sukně plihly, já se z některých barev osypala... nakonec jsem našla řešení a začala háčkovat z Glorie. Sežene se v několika barvách (i když moje vytoužená lahvově zelená na jiné historické šaty bohužel ne) a pracuje se s ní dobře, mnohem lépe, než s perlovkou. Šaty také nejsou tak těžké. Tento model údajně nalezl ispiraci v šatech z doby Napoleona Bonaparte, kvůli zdobení jsem prolezla nejrůznější historické stránky, abych zjistila, jak takové šaty vlastně vypadaly a čím se dekorovaly. Samozřejmě, stužka je koupená a vůbec není dobová, ale pro iluzi dobového zdobení stačí. Na živůtku původně měla být mašle, ale neměla jsem žádnou tak malinkatou, přemýšlela jsem o růžičce, ale nechtělo se mi ji motat, atd. Ještě fakt nejsem takový blázen, abych šaty vyšívala, prošívala... nechci říct, že děvčata, co to dělají, patří do Bohnic, ale já bych se tam nejspíš dostala při pokusu o takovou piplačku. Mně stačí tohle.
Tak konečně (11.11.) mají tyto šatičky svou stálou modelku. Jedná se o přemalovanou mořskou vílu z bazaru, u které jsem se snažila o jakýsi dobový účes. Obličejík přemalovala naše známá - stará paní, která dříve hodně malovala portréty.
Detail hlavičky:

Před odletem

6. listopadu 2006 v 15:18 Šaty - Dresses
Venku sníh, zima, a tak se mi zachtělo zavzpomínat si na dovolenou, na dobu, kdy téměř každý někam cestuje, s sebou kupu zavazadel a v očích záblesk dyhtivého očekávání. Tak jsem Grace uháčkovala letní modýlek, který ladí se sadou jejích kufrů. Původně jsem k tomu chtěla udělat baret a vytvořit z ní letušku, ale vidina cestování na dovolenou se mi přece jen líbila víc než vidina cestování v práci.

Novinky - listopad 2006

6. listopadu 2006 v 15:08 Novinky - News
3. listopadu
cestou z jazykovky jsem neodolala a stavila se v hračkářství, kde mi před nějakou dobou slibovali nové zboží, jen tak mrknout, nic kupovat, samozřejmě... samozřejmě jsem koupila novou panenku, Barbie z řady Fashion Fever s téměř vážným obličejem, má jen takový lehký úsměv (žádné vyzubení, huráááá). Vlasy poněkud zplácané tužidlem a melíry nerovně zastřižené, o to se postarala voda a nůžky, mamina neodolala a zkusila jí vlasy trochu nakulmovat, protože po umytí nevypadaly o moc vábněji než původně... Barbie má teď trošku háro, ale docela jí sluší :D

11. listopadu
víkendový nákup v Tescu se neobešel bez koupi další panenky, kterou jsme opravdu nutně potřebovaly (jako každou, že). Je z edice Fashion Fever, prodává se s leskem na rty pro malé holčičky, vypadá jako mulatka a na krabici kromě jména Barbie žádné jiné nebylo. Přece nebudu mít každou druhou panenku Barbie, tak jsem jí dala jméno Mabel a v současnosti vyčkává, až pro ni budou ušité svatební šaty :)

při odpolední návštěvě naší známé - staré paní, která se hodně zabývala malováním - jsme si vyzvedly dvě přemalované hlavičky (nabídla se, že to zkusí) a myslím, že se jí povedly. Jedna z nich je vidět u historických šatů, další čeká na jiné historické šaty.

16. listopadu
Ano ano, přibyla nová panenka. Původně jsme sháněly ještě jednu plážovou, kvůli břišním tanečnicím, ale tam, kde jsme je obvykle kupovaly, teď nějak moc nedbají o zboží, takže nebyla. Mamka se zeptala toho hodného pána, co jí pro mě objednal černošku a prohrabali tam poličky, no, mamině se zalíbila panenka z řady FF, a tak se rozhodla ji koupit. Doma mi to navrhla, co kdyby místo plážovky koupila tuhle, já řekla "proč ne" a bylo vyřešeno. Má oblečení navržené Hilary Duff, takže jsem ji pojmenovala Hilary.

21. listopadu
Konečně přibylo děťátko originál od Mattela. Rozhodovala jsem se mezi tmavším a světlejším typem a zvolila tmavší, protože jsem vždycky preferovala tmavší typy panenek, tak konečně mám k nim dítko. Podzimní procházku už nestihnu, protože mám naplánováno moc věcí do Vánoc, ale třeba bude nějaká jarní.

Zimní sportovní oblečení

6. listopadu 2006 v 15:03 Svetry - Sweaters
Tak jsem konečně našla panenku, která se v tom světle růžovém svetříku neztrácí a kterou narvu do kalhot, hodící se k němu. Jak už jsem psala, panenky s moderním tělem (kterých mám většinu) se do klasických střihů nenacpou, a já se nějak ještě nedonutila k tomu ten střih na kalhoty rozšířit. Tenhle svetřík byl první pokus o pletení na panenky po létech, patří do série únorových pooperačních pokusů, límec je pletený na čtyřech jehlicích jako klasický rolák. Původně jsem ho začala plést z černé vlny, jenže té bylo malilinké klubíčko a v půlce svetru jsem zjistila, že nevystačí. Tak jsem sáhla po téhle, jelikož neumím utahovat, svetřík vyšel kapku větší a byl by i Kenovi, nebýt té růžové barvy... Brusle, které Betty drží, by neobula, jsou z oblékacího pejska :)
Locations of Site Visitors