Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Prosinec 2006

Červené letní minišaty - Red Summer Mini Dress

26. prosince 2006 v 12:41 Šaty - Dresses
Na skoro poslední chvíli mě napadlo, že malé slečně do jejího vánoční dárku udělám letní šatičky ze zbytku Kariny od vánoční víly. Zkoušela jsem udělat takovou malou "rebelku" na motivy filmu Rebelové, zkrátka něco trošku retro. Inspirovala mě k tomu jedna z mých nových panenek, Hilary (ona se původně jmenovala Barbie, ale nemůžu přece mít 30 panenek jménem Barbie), která se k tomu svými vlasy hodila. Šaty jsou dělané jednoduše, tentokrát na živůtku nejsou ani žádné důlky :D Sukně je stále rozšiřovaná, bohužel Karina byla dost "tuhá", takže sukně hodně trčí. Ale nemusí se vždycky rozprostřít dokola až když se slečna točí, že.

Almost late I got an idea to make a summer dress of the rest of Karina from Christmas Fairy for the little girl to Christmas. I tried to make some little "rebel", something like in movie Rebelové, simply something a bit retro. I got inspiration when I watched one of my new dolls, Hilary (her original name was Barbie, but I cannot have 30 dolls with name Barbie), which fitted to this idea with its hair. Dress is very simple, this time it does not have any dimples on bodice :D The skirt has continuous increasing, unfortunately Karina was quite "stiff" so the skirt is a bit solid. But it does not have to spun round and round when the girl is turning around, does it?

Prosinec 2006, Vánoční víla - December 2006, Christmas Fairy

26. prosince 2006 v 12:12 Téma měsíce - The Topic of the Month
Téma "podzimní procházka" jsem přeskočila, protože mě nějak moc nechytlo, ale když holky vyhlásily vánoční vílu, hned jsem začala dostávat nápady. Bylo mi jasné, že určitě použiju tradiční barvy Vánoc. Pro mě jsou prostě Vánoce tvořené zelenou, červenou a zlatou barvou, i když jsme zkoušely s mamkou stromeček zdobit do různých barevných tónů a ozdobičky máme také různobarevné. Dál jsem věděla, že víla bude háčkovaná. Se šitím stále ještě moc nekamarádím a ač mám v plánu postupem času dělat různé složitosti, háčkování je mi bližší. No a pak už jen rozmyslet si, jakého střihu budou šaty. Na živůtku se toho moc vymyslet nedá, takže je klasický jako u většiny háčkovaných šatů tohoto střihu - postupné rozšiřování a "důlky" na prsa, vcelku hluboký výstřih. Zato s rukávy jsem si vyhrála, udělala jsem je ve tvaru zvonu (možná použiju ten samý tvar jestli budu někdy dělat jarní vílu), obruba byla původně červená, ale pak mi to přišlo, vzhledem k ozdobě živůtku, chudé, takže jsem ji vypárala a udělala ve zlaté a místo pikotek zvolila obloučky, protože pikotky se z té zlaté dělaly strašně. Věřte - nevěřte, ale na celé šaty padlo 1,5 klubka červené vlny zn. Karina, ze zbytku jsou uháčkované letní červené šaty (viz galerie Léto). Ona ta sukně má v nejširším místě asi 360 sloupků...
Místo křídel má víla velkou vánoční mašli (uff, stála 64 kaček), přidělaná je na patentku, aby nepřekážela v oblékání. Ozdoba hlavy je rozstřižený kroužek na svíčku, zasazený do vlasů na způsob tiáry. No, a pak už jen balíčky do ruky a víla může jít roznášet vánoční náladu.

I skipped the topic "Autumn Walk" because I was not pulled by it very much, but when the girls announced a Christmas Fairy, I started to have some ideas. It was pretty clear I was going to use traditional Christmas colours. For me Christmas is green, red, and gold, although me and my mum tried to decorate our Christmas tree in various colour themes and our decorations are in various colours. Next thing I knew from the beginning was that this fairy would be crochetted. Still I am not very friendly with sewing and even I would like to sew some difficult things in time, I like crochetting more. Well, and last thing which left was to decide the dress pattern. It is not possible to make many variations of bodice, so this bodice is classical like at most of crochetting dresses of this pattern - some increasing and "dimples" for breasts, and quite deep decolt. But I could play with sleeves, I made them in a bell shape (maybe I will use this shape if I make a Spring Fairy some time), the border was originally red but in the contrary to bodice decoration it seemed to me a bit dull so I undid it and made it in gold, and chose bows instead of picots because making picots of that gold thread was horrible. Believe it or not, the dress are made of 1,5 ball of red wool (Karina), the rest I used for making red summer dress (see Summer). Well, the skirt is some 360 double crochets in its widest row...
The fairy has a big Christmas bow (uff, 64 crowns) instead of wings, this bow is fastened with a snap to make dressing up easier. The head decoration is cut candle ring fastened on the head like tiara. Well, and after that some presents and the fairy can spread Christmas mood everywhere.
A takhle se s tématem poprala moje mamka:
And this is my mum's Christmas fairy :)

Novinky - prosinec 2006

17. prosince 2006 v 14:15 Novinky - News
11. prosince
mamka opět lovila, tentokrát u Vietnamců, a koupila vcelku levně velmi bledou zrzavou panenku. Docela jsem se pobavila, jak v Číně napodobují design krabiček Fashion Fewer, dokonce jejich panenky mají i víc vlasů, než mívaly, jen by se měli ještě naučit jim připevňovat vlásky po celé hlavě, aby v účesech nevykukovaly plešky :D


14. prosince
no a teď jsem zase já lovila, zcela neúmyslně. Zapomněla jsem si doma pití a po hodině angličtiny ve školce jsem se cítila jak vyprahlá poušť, navíc mi ujel autobus, takže jsem využila dalších 20 minut k dobru a šla si do Delvity koupit nějakou minerálku. A narazila jsem tam na panenku Bardis za 99,-. Zaujalo mě, že měla hodně vlasů, hodně dlouhé a pěkné melírky, plus nějaké doplňky a hezké černé kozačky. Tak jsem ji koupila.


16. prosince
vypravte se do Prahy pracovně a přijedete s batohem plným panenek... to, co jsem potřebovala, jsem samozřejmě koupila, ale pak jsme s maminou šly do Kotvy mrknout na hračky (nejen prací živ je člověk, že) a cestou jsme šly kolem obchodu s oděvy, kde měli za výlohou zajímavé Barbie. Vypadaly jak FF, ale nebyly. Byla to kolekce The United Colors of Benneton a byly čtyři typy - Němka, Švýcarka, Italka a Ruska. Váhala jsem mezi blonďatou Švýcarkou a tmavovlasou Italkou, nakonec po dohodě s maminou vyhrála Italka. A aby Itálie nebylo dost, v Kotvě jsme narazily na sběratelskou renesanční princeznu z Itálie, kterou jsem si tajně přála mít a nikde nebyla k sehnání (alespoň ne tam, kde jsem měla možnost shánět). Takže jsem se stala blaženou majitelkou své první sběratelské panenky.

24. prosince
a jaké by to byly Vánoce bez panenky pod stromečkem (jojo, byly doby, kdy jsem tam musela mít puzzle, inu, vkus se mění :D). Pod větví odpočívala hnědovláska z kolekce Beach fun (panenky v plážových oblečkách a s plochýma nohama). Její vlasy mají zvláštní kovový nádech, musím přemýšlet, co na ni ušiju, k čemu se bude hodit nejlépe (možná nějaké historické, hmmmm, uvidíme).

Červená tanečnice - Red Dancer

13. prosince 2006 v 10:40 Břišní tanečnice - Belly Dancers
Další kostým pro břišní tanečnici, tentokrát inspirovaný pokročilejším tanečním kostýmem. Místo shimmy pásu je tu korálkový pás, používaný v některých sestavách, kde by cinkot penízků rušil. Tanečnice drží závoj, se kterým se učíme tancovat v současnosti na pokročilejším kurzu. Není to zrovna jednoduché, občas se do závoje zamotáme a pěkně od toho bolí ruce. Je to sice šifon, čili tenká látka, ale když je ho takový kus, dokáže být pořádně těžký.
Bohužel na fotce není vidět, že ta červená látka je lesklá, ve skutečnosti se ty kytičky blýskají. Zrovna tak i na pásu jsou lesklé flitry. Byly dost špatné podmínky na focení, sluníčko se neustále schovávalo, zkoušela jsem svítit, nesvítit, s bleskem, bez blesku, zkrátka všechno možné, aby bylo na fotce vidět aspoň něco.

Next costume for belly dancer, this time the inspiration was an intermediate dancing costume. There is beaded belt instead of shimmy belt, this belt is used in some performances where the sound of coins would be disturbing. The dancer holds a veil, which we are learning to dance with at present in intermediate course. It is not very easy, from time to time we are wrapped in veils and our arms hurt quite a lot. Well, it is chiffon, which means quite thin material, but when you have such a big piece of it, it can be incredibly heavy.
Unfortunately the photo does not show that the red material is bright, there is a nice glance in the flowers. The same for belt, there are bright spangles on it. I did not have very good conditions for taking pictures, the sun were hiding all the time, I tried to switch the light on/off, take photos with/without flesh, whatever I could to see at least something on the photo.

Černá tanečnice - Black Dancer

13. prosince 2006 v 10:25 Břišní tanečnice - Belly Dancers
První pokus o břišní tanečnici, ke kterému dal popud nápad na originální dárek pro naši lektorku břišních tanců. Inspirovaly jsme se základním kostýmem na břišní tance, který tvoří harémové kalhoty, podprsenka nebo top a penízkový šátek či shimmy pás. Pro tyto účely jsme koupily i plážovou panenku Teresu, která i s kostýmem putovala k lektorce na poslední hodině před letními prázdninami. Na kalhoty je použitý šifon, podprsenka je háčkovaná z černé tenké příze a lesklé zlaté nitě, šátek je udělaný ze síťky, kterou jsme koupily už hotovou a jen dozdobily zlatými korálky, protože penízky by byly moc velké.

The first attempt at belly dancers, the idea developed from the urge to give some original gift for our bellydancing teacher. Our inspiration was the basic costume for bellydancing - harem pants, halter or top and scarf or shimmy belt. For this gift we bought the beach doll Teresa which went, together with the costume, to our teacher before summer holiday. We used chiffon for pants, the halter is crochetted of slim black yarn and bright golden thread, the scarf is made of a net we bought and decorated with golden beads, because dancing coins would be too big.

Říjen 2006, Karneval v Riu - October 2006, Rio Carnival

13. prosince 2006 v 10:04 Téma měsíce - The Topic of the Month
Holky z našeho barbušího spolku tvoří téma měsíce už od června, původně to bylo mezi Erikou, Martou a Tamčou, postupně se přidávala další a další děvčata, jak kdo stíhal nebo se mu chtělo. Do Ria jsem se zapojila také, i když trochu pozdě. Použitá panenka je mix levné panenky od Vietnamců (za 39,- Kč) - hlava - a mořské víly z bazaru (za 28,- Kč) - tělo. Navíc je převlasená mojí mamkou, tuším, že to byl druhý pokus o převlasení. Bohužel ty vlasy jsou dost tuhé a nedají se moc tvarovat. Oblečení je šité z látky, kterou jsme dostaly od jedné paní prodavačky ve švadlence, už takhle lesklá byla. No a pak barevné peří a čelenka od jedné panenčí princezny, také od Vietnamců.

Girls from our doll community have been making the topic of the month since June, originally it was among Erika, Marta and Tamara, but next girls started to make it when they had time or mood. I decided to make Rio, too, although a bit later. The doll I used is a mixture of cheap doll from Vietnamese shop (39,- Kč) - the head - and a mermaid from second hand shop (28,- Kč) - the body. In addition the hair is maid by my mum, I guess it was the second attempt at re-rooting hair. Unfortunately, this hair is rather stiff and isn't very good for shaping. The clothes are made of the material we got from a shop assistant in fancy goods shop, and the glance is original. Well, and it is finished with colour feathers and tiara of a princess doll, also from Vietnamese shop.
Locations of Site Visitors