Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Leden 2009

Komplet na lyže - Skiing Outfit

24. ledna 2009 v 16:29 Komplety - Complete Outfits
Tenhle svetřík už byl také hotový delší dobu, háčkovala jsem ho těsně před tím, než se přistěhoval přítel (proto je tam to srdíčko, už jsem měla myšlenky jen na něj :)). Postup je opět velice jednoduchý - jenom krátké sloupky s tím, že uprostřed se háčkuje motiv jinou barvou. Pro snadnější orientaci jsem si celý střih načrtla na čtverečkovaný papír - jeden čtvereček byl jeden sloupek, jedna řádka čtverečků byla jedna řada ve skutečnosti. Takhle jde rozkreslit jakýkoliv motiv, který je dostatečně malý na to, aby se vešel Barbie na svetr. Kdo si troufá, může tvořit i různobarevné motivy - v jednom návrhu jsem použila Indiánský vzor asi ze tří nebo čtyř barev, ale bohužel jsem návrh ještě nezreazilovala.
Barvu jsem zvolila modrou, protože Kayle sluší - podobný svetřík jsem viděla v jedné knížce celý v růžové, a já prostě tu "typickou barbuší" růžovou nesnáším. Čepici se šálou jsem udělala také modré, aby ladily ke svetru, šálu jsem se snažila zavázat na moderní způsob, ale važte něco na tak malý krk...
Kalhoty jsou výtvorem mamky, je to takový zvláštní chlupatý materiál, přítel byl nešťastný, protože se to v počítači strašně špatně ořezávalo. Lyže jsme použily z kupované panenky - to byl také jeden z důvodů, proč jsem tenhle svetřík neukázala dřív, celý rok jsme totiž sháněly lyžařku :D Bohužel původní lyžáky byly jak jinak než růžové, a jiné boty do lyží nepasovaly :(

This sweater was also made for longer time, I crochetted it just before my boyfriend moved here (that is why the heart is there, my mind was only at him :)). The technique is again very simple - only single crochets with the motive made in different colour. For easier work I draw the whole pattern on squared paper - one square was one single crochet and one row of squares was one row of the model. Like this you can draw any motive which is small enough to fit in Barbie's sweater. If you have the courage you can create even different-colour motives - in one pattern I used American Indian motive made of three or four colours, unfortunately I still have not made this sweater.
I chose blue colour because it fits Kayla - I saw similar sweater in one book and it was whole in pink, and I just hate the "typical Barbie" pinkish stuff. The hat and shawl is also in blue to fit the sweater - I tried to tie the shawl in a modern way but tie something around such a tiny neck...
The trousers are made by my mum, the material is something strange and furry. My boyfriend was quite unhappy because he had a lot of problems cutting the picture in the PC. The ski are taken from bought doll - it was one of the reasons why this sweater did not appear earlier, we were looking for a doll with ski for whole year :D The bad thing is that the original shoes for skiing are - of course - pink and another shoes were too big for the ski :(

Ken v háčkovaném pekle

24. ledna 2009 v 15:43 Zajímavosti - Interesting Things
Tohle jsem našla na webu, když jsem hledala nějakou inspiraci na háčkování. Příšerně jsme se u toho s přítelem nachechtali a já neodolala, abych vám to sem taky nepředhodila. Skalním fanynkám Barbie moc nedoporučuju, příběh je to poněkud... hororový :)

Ken si říkal, jak je to pěkné, že se Barbie pustila do háčkování. Doplňky, které mu udělala do pracovny, změnily původně neútulný pokojík k nepoznání.
Ten krajkový přehoz na postel, který udělala potom, byl na jeho vkus příliš ženský, ale když viděl, jak je na svůj nový výrobek pyšná, pomyslel si "No a proč ne?"
A potom přišel boxerský pytel...
...a lavice na vzpírání.
To háčkované oblečení kousalo jako divé, ale každopádně skvěle absorbovalo pot! Barbie si dokonce udělala i pomůcky na aerobic - tohle na Barbie Ken vždycky oceňoval, jak se snažila udržet se v kondici.
Jednou večer, když měli jít tancovat, překvapila Kena vlastnoručně vyrobenými sexy šaty. Wow! Ken nemohl uvěřit, jak je Barbie šikovná!
Pravdou je, že v tom ohozu, který mu udělala na podzim, se cítil trochu jako... gay, ale jelikož nechtěl zranit její city, přinutil se ho párkrát obléknout.
I když se musel hodně držet, aby nebyl nepříjemný, když ho donutila si to obléknout a promenádovat se po vesnici. Jenže potom se stalo ještě něco horšího... Třeba ten její kostým na Halloweenský večírek...
...nebo ty kostýmy - rádoby historické - ve kterých vypadali jako nepovedená dvojčata.
Pak následoval dlouhý víkend, kdy se Barbie zamkla v podkroví a odmítla vyjít ven. Když svůj útulek konečně opustila, měla na sobě nový kostým a když si Ken povšiml poněkud divokého výrazu v jejích očích, začal se trochu bát.
Štědrý večer. Tak na tohle by Ken nejradši jednou provždy zapomněl.
Konečně přišlo jaro a s ním pěkné dny, strávené venku zahradničením. Ken byl rád, že se Barbie konečně soustředí na něco jiného než háčkování. Ale nemohl se zbavit myšlenky, jak strašně jí neslušela ta háčkovaná kombinéza.
Tehdy se Ken začal doopravdy znepokojovat. Barbie teď háčkovala úplně všechno. Dokonce i ty vafle, co měli na snídani, chutnaly tak nějak... divně.
Snažil se ji přesvědčit, aby se vrátila ke svým dřívějším koníčkům.
"Pamatuješ, jak ráda jsi jezdila ve své růžové Corvetě? Nebo jak ses vozila sem a tam výtahem ve svém domě snů? Barbie, miláčku, tolik jsi milovala jízdu na koni! A potápění! Byla jsi veterinářkou a kandidovala jsi na úřad prezidenta! Dokonce jsi byla i kosmonautkou, proboha!"
Nějakou dobu byl klid. Jednoho dne přišla domů a řekla Kenovi, že si vzala jeho rady k srdci a pořídila si domácí zvířátko. Nádherného malého pejska. A jestli by s nimi Ken nešel na procházku po pláži?
Po tomhle zážitku Ken začal pít a chodit do zakouřených lokálů, kde nestydatě flirtoval s rozvedenými ženami středního věku. Třeba tahle Midge, snažila se ho sbalit už roky a najednou nevypadala zase až tak špatně. Cokoliv, jen když mu to pomůže uniknout z háčkovaného pekla.
Naneštěstí pro Kena, Barbie má jiné plány.


Hodně štěstí, chlapče. Budeš ho potřebovat.

(zdroj: http://www.threadbared.com/2005/05/ken_thought_it_.html)

Novinky - leden 2009

24. ledna 2009 v 0:14 Novinky - News
Možná se divíte, že ještě žiju :) Vážně, docela se stydím, že jsem barbuchy zanedbala, ale myslím, že dobrou novinkou bude, že se k nim zase pozvolna vracím. Mno... Katy si bude muset na francouzské šaty ještě počkat, megaprojektům se zatím - z nedostatku času a přebytku koníčků - vyhýbám, ale začala jsem s malými věcmi, které jsou hotové rychle. Snad můžu prozradit, že už tvořím letní módu (znáte mě, než se to nafotí a nacpe do počítače... bude už zase zima :D).

Taky můžu slíbit další, tentokrát zimní (snad ještě aspoň na horách sníh je, že jo?) modýlek, ještě leží v počítači, ale doufám, že tenhle víkend dostane konečnou podobu (možná jste si všimli, že poslední dobou se snažím trochu experimentovat s fotomontážemi, aby nebyly barbuchy pořád jenom focené před šanonem nebo kusem látky, dal se do toho i přítel, takže společnými silami tvoříme s myší v ruce a nadávkami na jazyku).

S tím souvisí i to, že se budu/budeme snažit upravit i některé fotky starších modelů. Chystám se taky na blogu maličko zapracovat, trochu pozměnit rubriky, leckde se trochu rozepsat a opět se dát do synchronizace blogu s tématy měsíce, takže se zase budou některé modely přesouvat do jiných článků (čímž zmizí komentáře, ale to se nedá nic dělat).

No a možná sem začnu dávat i jiné ruční práce, sice je to blog o barbuchách, ale hodně z vás mě už zná a možná jste zvědavé, proč vlastně barbušky zanedbávám. Navíc, maminka se dost seriózně pustila do výroby šperků a některé z nich by si zasloužily být viditelné :)

Včera jsem na internetu objevila něco strašně legračního, co se týče Barbie, tak to o víkendu přeložím a hodím to sem (snad se mezi přípravou testů pro moje studenty najde chvilička), myslím, že se vám to bude líbit. :)
Locations of Site Visitors