Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Únor 2009

Novinky - únor 2009

26. února 2009 v 22:50 Novinky - News
Tak jsem tu s další porcí novinek. S novou chutí do tvoření přibyla i nová panenka, a to vcelku náhodně. Byla jsem s rodinkou v relativně novém kolínském nákupním centru Futurum, sháněli jsme poblíž nová křesla a skočili jsme tam otestovat pizzerii. No a samozřejmě jsme se museli porozhlédnout po hračkářství, ani ne tak kvůli panenkám, ale sháněla jsem s přítelem jednu TCG World of Warcraft, kterou tam stejně neměli. Ale panenky jsem s mamkou v rychlosti prošmírovala také, a našly jsme tam jednu, která má ohebné lokty i kolena do pravého úhlu. Ha! Takovou ještě nemám (s lokty ano, ale ne s koleny), už dlouho mám koně, ale ta svoje "dřeva" s jen nepatrně ohebnými koleny na něj posadit nemůžu. Navíc, tahle panenka měla i koloběžku (někdo tomu říká skútr). Jenže, jak to nafintit, aby si toho nevšimla drahá polovička? No, domluvila jsem se s mamkou, že ji tam koupí jiný den, až pojede z práce (hnusná finta, já vím). A tak jsme se staly majitelkami My Scene Kennedy z edice Street Art.

Čekaně i nečekaně jsem ale přišla ještě k jedné panence - tedy doufám (ještě nedorazila). Už dlouho jsem toužila po nějaké panence Fashion Royalty, vypadají velice luxusně (no, ta cena je také luxusní, pokud už se u nás seženou, tak jenom v jednom obchodě a pohybují se okolo 3.000,-. Navíc, výběr je hodně omezený). Takže, kdepak budeme shánět panenku? Samozřejmě na e-bay. Pomohla opět vždy ochotná Erika a povedlo se nám vydražit jednu moc pěknou FR, Bewitching Hour Luchia, jedná se o jednu z těch dražších a luxusnějších panenek, přišla mě na 102,50 dolaru bez poštovného. Ale jelikož jsem chtěla mít pouze jednu FR (ehm, hm... řekneme si za rok), tak jsem těch peněz nelitovala. Takže teď jenom toužebně s mamkou čekáme, kdy přijde (a jestli :D).
A proč jsem ji vlastně chtěla? Zvláštností panenek FR je jejich obrovská ohebnost, mají klouby v loktech, kolenou, zápěstích, pod hrudníkem... a jejich obrovská vyvinutost v horních partiích. Plus mají zvláštní obličeje (jen většina z nich na můj vkus moc výrazný make-up).

V březnu se opět bude konat srazík panenkářských šílenců a tentokrát jsem se zařekla, že na něm nesmím chybět. Minulý rok jsem vynechávala, byly jiné starosti a na tvoření nebyla chuť ani čas, ale teď už mám zase ten správný "absťák".

Jinak tvořím, tvořím, až do úplného utvoření (dva dny jsem nemohla háčkovat, protože jsem si mrškou bílou Glorií rozedřela levý ukazovák do krve). Udělala jsem nějaké šaty do letní kolekce, pochlapila jsem se na jedny jakože historické a dokonce, světe div se, jsem stvořila svatební. Já, která se vždycky bránila tvořit svatební šaty! Že by to soužití s přítelem měnilo názory? :P

A poslední novinkou (pro někoho možná největší, že, Katy) je, že jsem se vrátila ke své francouzské dámě. Dneska už jsem nevydržela to několikadenní obcházení kolem ní, sundala jsem ji z poličky, zjistila, že je hrozně zaprášená, takže světle modrá spodnička získala nahnědlé odstíny, prát se to neodvážím, tudíž jsem to aspoň notně vyprášila (já, alergik, lol) a dá se na to zase koukat. Ovšem, spodnička byla moc dlouhá a jelikož jsem se rozhodla nedělat z chudinky Barbie obryni a podkládat ji krabičkou, aby spodnička dosahovala správně, tak jsem asi osm řad, kdysi pracně udělaných, vypárala. Znamenalo to pak znovu udělat poslední řadu, aby oka nezůstala vytahaná. Pak jsem se dala do přemýšlení, z čeho udělat vycpávky. Potřebovala jsem to rychle vyřešit, abych věděla, jak si spodnička sedne na správně širokých "bocích" a kolik mám vypárat. No, co honem vymyslet... vytáhla jsem ze skříňky dva velké kapesníky, poskládala je do přibližné šířky, délky, tloušťky, natloukla (skoro doslova) jsem do nich špendlíky, aby držely pohromadě (několik špendlíků jsem u toho zlomila, hm, byly mamky, používá je na paličkování) a na spodničku to celé přišpendlila. Fungovalo to. Po práci jsem se k tomu vrátila a mezitím mě napadlo jiné řešení vycpávek, než kapesníky (ještě nebudu prozrazovat, jaké). Jenže s těmi novými, dokonalými, perfektními atd. vycpávkami ta spodnička sedla zase jinak a já párala další dvě řady. A samozřejmě zase háčkovala znovu tu poslední, aby byla hezká :D
U vrchních šatů jsem zjistila, že mi chybí jenom asi 3 cm, hurá, to bylo velice pozitivní zjištění. Dokonce jsem i věděla, kde mám tu malinovou Glorii, na kterou jsem tehdy rok nebo jak dlouho čekala. S nadšením jsem ji šla vyhrabat a zjistila, že se mi za tu dobu ztratila zlatá nit na ozdobu. No což, našla jsem jinou, hodně podobnou, a stejně je jen na okraj, to nebude poznat. Ale přišla mnohem větší rána... Kdo má zkušenosti s pletením nebo háčkováním velkých věcí, ví, že si vždycky musí kupovat víc materiálu, co kdyby... protože pokud dokupujete, většinou už seženete zboží z jiné barevné lázně a může se stát, co se stalo mně... že barva tak úplně nesedí. No... tady nesedí opravdu. Nedá se to nijak "zakamuflovat". Na šatech by byl pruh výrazně světlejší barvy (hodně dělá asi i ten prach, no... ale stejně, je to fakt kapku jiný odstín). Takže... vrchní šaty musím udělat úplně znovu :( Fakt se mi chce skoro brečet... ale co nadělám. Když sebou hodím, tak to do srazíku pořád ještě můžu mít hotové.

Isabella

14. února 2009 v 17:38 Moje panenky - My Dolls
Tuto panenku jsme koupily už v roce 2006 (v prosinci), ale nějak nebyl čas a nálada ji představit coby modelku, i když už dávno pózuje ve středověkých šatech - aspoň tady na blogu, doma už je zase nahatá a momentálně čeká v letních šatečkách na nafocení letní kolekce. Isabella byla moje první sběratelská panenka, je z roku 1995, série Dolls of the World - The Princess Collection. Má Pink Label, což znamená, že neměla žádné limitované množství, ovšem navzdory tomuto faktu ji dnes už u Mattela neseženete. Dala jsem jí jméno Isabella (ani nevím, jestli nějaké měla), připadá mi to pravé pro šlechtičnu. Chtěla jsem ji nejenom kvůli možnosti předvádět historické šaty (kterých, popravdě, zatím moc nevyrábím), ale i kvůli velmi zajímavému obličeji a make-upu.
Panenka na sobě měla historické (ehm) šaty, které mne ovšem velice zklamaly - žádný spodní šat, to bych ještě přežila. Ale samet kombinovaný s čímsi jako šusťákem už jsem vážně nerozdýchala, panenku jsem brzy svlékla a šaty darovala jedné holčičce, která z nich měla obrovskou radost. Isabella měla i šperky - říkám měla, už jsem je zcela odstranila, protože ne na všechno se hodily - náušnice a křížek na krku. Na hlavě měla čelenku, tu ještě pořád mám v zásobníčku doplňků a na nohou, tuším, zlaté lodičky. V krabici byl i stojánek a certifikát.

This doll was bought in December 2006 but I somehow did not have time and mood to introduce her as a model, despite of the fact she is been posing for a long time in a medieval dress - at least here, at home she is again naked and at this very moment she is waiting in a summer dress for making pictures of summer collection. Isabella was my first collectible doll, she is from 1995, Dolls of the World - The Princess Collection. She is Pink Label, which means she did not have any limited edition, however, you cannot get it from Mattel nowadays. I named her Isabella (I do not know if she even had a name), it seems to me really suitable for a noble woman. I wanted her not only for the possibility of creating historical dresses (to be honest, I have not made so many of them yet) but also for very interesting face and make-up.
The doll came with historical (erm) dress which disappointed me very much - I would survive no underskirt but the fact there was a combination of velvet and some kind of nylon fabric almost killed me. I undressed the doll very soon and the dress was given to one little girl who enjoyed it a lot. Isabella had also some jewels - I say "had" because I removed them recently, they were not suitable for everything - earrings and a cross necklace. On her head there was a tiara, I still have it in my box with accessories. Shoes were, if I am right, golden with heels. In the box there was also the stand and certificate.
Locations of Site Visitors