Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Novinky - únor 2009

26. února 2009 v 22:50 |  Novinky - News
Tak jsem tu s další porcí novinek. S novou chutí do tvoření přibyla i nová panenka, a to vcelku náhodně. Byla jsem s rodinkou v relativně novém kolínském nákupním centru Futurum, sháněli jsme poblíž nová křesla a skočili jsme tam otestovat pizzerii. No a samozřejmě jsme se museli porozhlédnout po hračkářství, ani ne tak kvůli panenkám, ale sháněla jsem s přítelem jednu TCG World of Warcraft, kterou tam stejně neměli. Ale panenky jsem s mamkou v rychlosti prošmírovala také, a našly jsme tam jednu, která má ohebné lokty i kolena do pravého úhlu. Ha! Takovou ještě nemám (s lokty ano, ale ne s koleny), už dlouho mám koně, ale ta svoje "dřeva" s jen nepatrně ohebnými koleny na něj posadit nemůžu. Navíc, tahle panenka měla i koloběžku (někdo tomu říká skútr). Jenže, jak to nafintit, aby si toho nevšimla drahá polovička? No, domluvila jsem se s mamkou, že ji tam koupí jiný den, až pojede z práce (hnusná finta, já vím). A tak jsme se staly majitelkami My Scene Kennedy z edice Street Art.

Čekaně i nečekaně jsem ale přišla ještě k jedné panence - tedy doufám (ještě nedorazila). Už dlouho jsem toužila po nějaké panence Fashion Royalty, vypadají velice luxusně (no, ta cena je také luxusní, pokud už se u nás seženou, tak jenom v jednom obchodě a pohybují se okolo 3.000,-. Navíc, výběr je hodně omezený). Takže, kdepak budeme shánět panenku? Samozřejmě na e-bay. Pomohla opět vždy ochotná Erika a povedlo se nám vydražit jednu moc pěknou FR, Bewitching Hour Luchia, jedná se o jednu z těch dražších a luxusnějších panenek, přišla mě na 102,50 dolaru bez poštovného. Ale jelikož jsem chtěla mít pouze jednu FR (ehm, hm... řekneme si za rok), tak jsem těch peněz nelitovala. Takže teď jenom toužebně s mamkou čekáme, kdy přijde (a jestli :D).
A proč jsem ji vlastně chtěla? Zvláštností panenek FR je jejich obrovská ohebnost, mají klouby v loktech, kolenou, zápěstích, pod hrudníkem... a jejich obrovská vyvinutost v horních partiích. Plus mají zvláštní obličeje (jen většina z nich na můj vkus moc výrazný make-up).

V březnu se opět bude konat srazík panenkářských šílenců a tentokrát jsem se zařekla, že na něm nesmím chybět. Minulý rok jsem vynechávala, byly jiné starosti a na tvoření nebyla chuť ani čas, ale teď už mám zase ten správný "absťák".

Jinak tvořím, tvořím, až do úplného utvoření (dva dny jsem nemohla háčkovat, protože jsem si mrškou bílou Glorií rozedřela levý ukazovák do krve). Udělala jsem nějaké šaty do letní kolekce, pochlapila jsem se na jedny jakože historické a dokonce, světe div se, jsem stvořila svatební. Já, která se vždycky bránila tvořit svatební šaty! Že by to soužití s přítelem měnilo názory? :P

A poslední novinkou (pro někoho možná největší, že, Katy) je, že jsem se vrátila ke své francouzské dámě. Dneska už jsem nevydržela to několikadenní obcházení kolem ní, sundala jsem ji z poličky, zjistila, že je hrozně zaprášená, takže světle modrá spodnička získala nahnědlé odstíny, prát se to neodvážím, tudíž jsem to aspoň notně vyprášila (já, alergik, lol) a dá se na to zase koukat. Ovšem, spodnička byla moc dlouhá a jelikož jsem se rozhodla nedělat z chudinky Barbie obryni a podkládat ji krabičkou, aby spodnička dosahovala správně, tak jsem asi osm řad, kdysi pracně udělaných, vypárala. Znamenalo to pak znovu udělat poslední řadu, aby oka nezůstala vytahaná. Pak jsem se dala do přemýšlení, z čeho udělat vycpávky. Potřebovala jsem to rychle vyřešit, abych věděla, jak si spodnička sedne na správně širokých "bocích" a kolik mám vypárat. No, co honem vymyslet... vytáhla jsem ze skříňky dva velké kapesníky, poskládala je do přibližné šířky, délky, tloušťky, natloukla (skoro doslova) jsem do nich špendlíky, aby držely pohromadě (několik špendlíků jsem u toho zlomila, hm, byly mamky, používá je na paličkování) a na spodničku to celé přišpendlila. Fungovalo to. Po práci jsem se k tomu vrátila a mezitím mě napadlo jiné řešení vycpávek, než kapesníky (ještě nebudu prozrazovat, jaké). Jenže s těmi novými, dokonalými, perfektními atd. vycpávkami ta spodnička sedla zase jinak a já párala další dvě řady. A samozřejmě zase háčkovala znovu tu poslední, aby byla hezká :D
U vrchních šatů jsem zjistila, že mi chybí jenom asi 3 cm, hurá, to bylo velice pozitivní zjištění. Dokonce jsem i věděla, kde mám tu malinovou Glorii, na kterou jsem tehdy rok nebo jak dlouho čekala. S nadšením jsem ji šla vyhrabat a zjistila, že se mi za tu dobu ztratila zlatá nit na ozdobu. No což, našla jsem jinou, hodně podobnou, a stejně je jen na okraj, to nebude poznat. Ale přišla mnohem větší rána... Kdo má zkušenosti s pletením nebo háčkováním velkých věcí, ví, že si vždycky musí kupovat víc materiálu, co kdyby... protože pokud dokupujete, většinou už seženete zboží z jiné barevné lázně a může se stát, co se stalo mně... že barva tak úplně nesedí. No... tady nesedí opravdu. Nedá se to nijak "zakamuflovat". Na šatech by byl pruh výrazně světlejší barvy (hodně dělá asi i ten prach, no... ale stejně, je to fakt kapku jiný odstín). Takže... vrchní šaty musím udělat úplně znovu :( Fakt se mi chce skoro brečet... ale co nadělám. Když sebou hodím, tak to do srazíku pořád ještě můžu mít hotové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liduna Liduna | Web | 27. února 2009 v 16:58 | Reagovat

Ahoj, u mě na blogu je Plesová BARBIE2.. Pls přihlaš se

2 Katy Katy | E-mail | Web | 27. února 2009 v 19:55 | Reagovat

Blahopřeji k nové chuti tvořit, moc dobře jsem se pobavila u celého článku a obdivuji Vaši trpělivost, na svou francouzskou dámu asi hned tak nezapomenete, že?Ale už se fakt moc těším a jsem strašně zvědavá, jak jste vyřešila ty vycpávky.

MS je moc pěkná, opravdu dobrá koupě, kloubové jsou nejlepší.A panenka z Ebay je nádherná, už teď jsem zvědavá, co krásného od Vás bude nosit.Pěkný zbytek dne, Katka.

3 tatokalan tatokalan | E-mail | 27. února 2009 v 22:22 | Reagovat

To já jsem taky zvědavá, co jsem slyšela, nesedí na FR žádné normální střihy na Barbie, takže to bude trochu výzva :D Ale ty svatebky, co jsem stvořila, jsou přes prsa trochu volnější, tak možná, možná... uvidíme, teď hlavně doufám, že všechno proběhne v pořádku a panenka bez problémů dorazí. Mimochodem, Katy, nevím, jestli chodíš (pojďme si tykat, přijde mi trochu divné, když si lidi se stejným koníčkem vykají ;)) na diskuzi na Dámě, ale teď v březnu plánujeme srazík, jak jsem psala v článku, tak doufám, že se tam uvidíme :)

4 Katy Katy | E-mail | Web | 28. února 2009 v 7:50 | Reagovat

Na srazíku se bohužel nesetkáme, i když jsme si to hodně dlouho plánovala, že teď na jaře přijedu do Prahy, z finančních důvodu se cesta přes celou republiku, bohužel konat nemůže.Snad nám (myslím i Monu) to výjde příště,až krize bude za námi.Srazíky jsou pravidelně, takže věřím, že někdy příště to výjde.

Všimla jsem si, že panenky FR má i Monka http://monikast.webgarden.cz/ a některé šaty původně měla udělané pro panenky Barbie a panenky FR je oblékly.Už se moc těším na všechny novinky, které Ti tady přibudou, to bude pokoukáničko.Ahoj Katy.

5 tatokalan tatokalan | E-mail | 28. února 2009 v 10:50 | Reagovat

jojo, Monka má moc nádherné stránky, koukala jsem, že čile háčkuje podle Paradise, já než se k něčemu dohrabu a pak po chvilkách udělám, tak ona má několikery :D Má moc hezké panenky, všimla jsem si, že poslední dobou oblékala ty FR taky, tak uvidím, jak to s těmi proporcemi bude. Já ještě pořád potřebuju nějaký střih nebo návod jako základ pro vlastní řádění, nejsem v tom tvoření ještě tak zběhlá a pořád ještě radši držím v ruce háček než jehlu, nemluvě o pletacích jehlicích :D

6 Katy Katy | E-mail | Web | 1. března 2009 v 8:52 | Reagovat

Já si s jehlou vůbec nerozumím, tvořit s háčkem se mi zdá daleko lehčí.Obdivuji všechny, kdo umí tvořit dle návodu, já se jen tak koukám a jen přibližně podle obrázku tvořím, ve finále mi nakonec výjde úplně něco jiného než na původním obrázku.Panenka mi během háčkování nejlépe slouží jako střih, přímo na ni si přiměřuji a háčkuji.

Jsem moc ráda, že ses po delší době opět vrátila k tomuto krásnému koníčku, třeba budeš mít více chuti a elánu do tvoření, když jsi odpočinutá.Ať se Ti dílo daří,ahoj Katy.

7 tatokalan tatokalan | E-mail | 1. března 2009 v 10:23 | Reagovat

No a já zase obdivuju lidičky jako jsi Ty, kdo umí tvořit od oka :D Taky jsem kdysi háčkovala přímo na panenku, když mi bylo tak těch 12, ale ty oblečky byly příšerné - měřeno mýma dnešníma očima, tenkrát mi připadaly super. Ale Ty máš moc pěkné věci, vážně obdivuju, jak dokážeš od oka udělat historický obleček. Jo, taky jsem si opsala ze stránek Tebe a Mony vaše témata, možná časem něco zkusím, s tématy na Dámě to dělám taky tak, nezúčastňuju se jich přímo, ale soukromě na svém blogu občas do témat tvořím.

8 Katy Katy | E-mail | Web | 1. března 2009 v 17:54 | Reagovat

Děkuji za pochvalu, budu se moc těšit, na nějaký model  od Tebe, snad Tě nějaké téma osloví.Pěkný den,ahoj Katy.

9 A+K+M A+K+M | 7. června 2009 v 14:39 | Reagovat

hezká stránka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors