Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Novinky - březen 2009

3. března 2009 v 13:07 |  Novinky - News
Než jsem se nadála, přišel březen. Ne, nepřeskočilo mi, že píšu novinky hned na začátku měsíce, chci vás jenom seznámit s předělanou spodničkou na francouzské šaty :D Sice jsem to dala i do článku o nich, ale tam by se to mohlo ztratit, a já jsem na tu spodničku fakt pyšná :)
Takže tady máte fotku, původně měly být vycpávky tylové, ale jelikož tolik tylu nevlastním (ani netuším, jestli vůbec ještě nějaký vlastním), tak jsem na to vyzrála. Uháčkovala jsem pruh o šířce předpokládané vycpávky a dvojnásobné délce. Háčkovala jsem dlouhými sloupky, aby to rychle přibývalo, pak jsem to sháčkovala dohromady, nechala otvor na vycpání a přemýšlela, čím to vycpat, aby to bylo měkké a přitom ne moc těžké, aby to nestahovalo panence sukni z boků... Dokonce jsem kvůli tomu kontrolovala i různé hygienické potřeby na záchodě :D Kde mě nakonec napadlo (ty nejlepší nápady dostávám zásadně tam), že mám někde igelitku plnou čtverečků na háčkovaný patchwork, znáte to, takové ty babiččiny čtverce. No tak jsem čtyři vyndala, po dvou je složila do každé vycpávky, otvor zašila a vycpávky přišila. Myslím, že to vypadá opravdu dobře :)
Dneska (4. března) jsem šla podat daňové přiznání a cestou jsem si udělala dvakrát radost :) První návštěvou bazaru, kde jsem našla pěknou vlnu - v pytli bylo jedno přadeno silné bílé (prý mamce na čepici, už si ji zamluvila, na barbuchy se nehodí), pak tři klubka krásné tmavě vínové, akorát tak v síle (nebo spíš tenkosti) na panenky, a pak asi pět klubek černé efektní se stříbrnou nití. A to celé za 40 korun - no nekupte to, i když máte doma tři krabice s vlnou na barbuchy :D Z té vínové už úplně vidím nějaký svetřík na tu Luchiu, co mi má dorazit, no a z té efektní budou super společenské šaty... No a ta druhá radost byl balíček botiček a kabelek za 99 korun. Byly tam dvě růžové (fuj) kabelky, jedny černé botky (potřebuju), šedé polokozačky (hodí se) a dvoje různě růžové botky (darují se nebo se přemalují).

7. března: teď (23:00) jsem vstala z křesla po náročném odpoledni celá uháčkovaná. Dodělala jsem vrchní šaty francouzské dámy základní barvou až na potřebnou délku, ještě zbývá olemovat otevření a zapínání a uháčkovat ozdobný lem zlatou. A samozřejmě udělat rukávy, toho se upřímně děsím, od ramen k lotkům vypadají hrozně úzké. Doufám, že mi zítra budou prsty sloužit, dneska už mě do nich chytá křeč. Ještě jsem si pro "odpočinek" dala jedno starší téma měsíce - sekretářku, použila jsem na ni střih z jednoho z prvních modelů, které jsem háčkovala před třemi roky po operaci a je tu na blogu špatně nafocený. Tak jsem ho udělala znovu v jiných barvách a už s tím, že z toho bude sekretářka. Ještě bohužel není nafoceno, takže fotky dodám později. Počasí teď focení vůbec nepřeje, pořád prší :(
Tak tady je ta fotka. Bohužel práce OPĚT stagnuje, a to OPĚT pro nedostatek materiálu a neschopné prodavačky ve švadlence, které v našem městě prostě NEMŮŽOU mít zlatou... Tu původní jsem ještě pořád nenašla a ta Madeira, kterou jsem chtěla použít místo ní, nestačila... v půlce spodního okraje sukně došla, mimochodem, pracovalo se s ní naprosto příšerně. Takže musím počkat do příštího týdne, než mamka pojede do Prahy a doufat, že ji sežene. Pokud ne, tak šaty zase budou někdy příští rok, ach jo. Už mě to štve, mám fakt smůlu, co se týče tohoto modelu... moje první mega historické šaty a takových problémů. A navíc, když mám opravdu chuť do té práce na nich :P

13. března: pátek třináctého je pro mě naprosto super den, protože dneska dorazila Luchia! Erika ji odeslala ve středu, a tak jsem na 99% počítala s tím, že dnes dorazí. Ráno jsem si přivstala, abych byla připravená, až přijede pošta. Přítel si ze mě dělal legraci, když jsem krájela housky k snídani ve stoje a koukala z okna, jestli už neuvidím auto. Pak jsem ho viděla a oni jako kdyby tušili, jak jsem napnutá, objeli nejdřív všechny ostatní baráky ve slepých uličkách a pak se vrátili k tomu našemu :D Asi jsem vypadala jak hlídací pes, jak jsem tak z toho okna bez dechu sledovala manévry poštovní dodávky. A ten úžasný pocit, když se ozval zvonek :D Konečně jsem se mohla z panenky pořádně radovat, protože já jsem ten typ, že dokud ji nedržím v ruce, tak mi jaksi nedochází, že je moje. A tak celý ten přibližně měsíc ode dne, kdy ji Erika pro mě koupila jsem měla jen takový neurčitý radostný pocit, když jsem si uvědomila, že ji budu mít, ale současně i obavy, aby se s ní něco po cestě nestalo. I když mě už pak Erika uklidnila, že dorazila k ní, pořád to nějak nebylo ono. To až teď, když jsem ji vybalila a držela v ruce. Zvláštní je, že oproti barbuchám mi připadá jako z jiného světa. Asi proto, že je to takový hodně osobitý typ panenky. Člověk ani nemůže uvěřit, že se jich udělala větší série... přijde mi třeba jako OOAK, člověk si těžko představí, že tyhle panenky vyrábí nějaká továrna :) No a samozřejmě jsem hned hnala přítele pořídit fotku - aby panenka nebyla nahulatá, oblékla jsem jí svatební šaty, které jsem uháčkovala asi před dvěma týdny a vyšly poněkud volnější přes prsa - tyhle panenky mají totiž hooodně vyvinutý hrudník :)
21. března: tak francouzská dáma do srazíku nebude, mamka zlatou nesehnala a když jsem skuhrala Erice do mailu, tak mi nabídla, že na srazík vezme nějakou zlatou, co sežene. Takže na srazík vezmu jen ty nedodělané vrchní šaty a klobouk, abysme porovnaly odstín/tloušťku, s panenkou a se spodničkou se tahat nebudu. Ale začala jsem další historické, inspirována tématy měsíce u Katy a Mony jsem začala svatební šaty ze začátku 20. stol., za včerejšek, který jsem strávila doma převážně v posteli, protože jsem lehce ochořela, jsem udělala spodní prádlo - korzet a "bombarďáky" (tohle slovo se příteli hrozně líbí :D). Možná, že do srazíku zvládnu i vrchní šaty, pokud ne, tak tam vezmu aspoň tohle.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | E-mail | Web | 4. března 2009 v 14:24 | Reagovat

Ta spodnička je fantastická, celé šaty budou Tvou chloubou, už se těším, až je tady celé vystavíš.Vycpávky taky tak řeším, hlavně v období honzíku (my s Monou říkáme ferdíkové období, protože neoblečená panenka vypadá jako Ferda mravenec) , ale místo látek používám zbytky vlny.

Na dámě jsem viděla Tvou bílo-černou kombinaci, moc krásné, jsem ráda, že už máš zase náladu na panenky a tvoření, jde Ti to skvěle.Ahoj Katy.

2 tatokalan tatokalan | E-mail | 4. března 2009 v 14:40 | Reagovat

já taky nepoužila látku, ale uháčkované čtverečky, kdysi jsem dělala přehozy na postel a potahy na křesla, a udělala jsem těch čtverečků asi o 200 víc, než jsem tehdy potřebovala :D tak mi leží v igelitce schované v taburetce, a teď se hodily :)

3 Katy Katy | E-mail | Web | 9. března 2009 v 18:14 | Reagovat

Ahoj,

teda já žasnu, jak se dvorní dáma rozjela, doufám, že prsty jsou v pořádku.Taky Tě obdivuji, že jsi udělala navíc tolik čtverců na patchworkářskou deku, to by se mi v žádném případě určitě nechtělo.Moc se těším na všechny novinky, co tady přibudou, to bude pokoukáničko, jsem fakt napjatá.Ahoj Katy.

4 tatokalan tatokalan | E-mail | 12. března 2009 v 9:53 | Reagovat

Já ty čtverce dělala většinou v práci :D Dřív jsem prodávala, měla jsem vlastní obchod, a tak jsem často jen seděla a čekala na zákazníky. Takže jsem si tam nosila ruční práci. Doma jsem potom ty čtverečky už jen obháčkovávala černou, podle toho, kolik a jaké jsem potřebovala. Takže mám pořád ještě zásoby, které nejsou obháčkované, před dvěma roky se hodily, udělala jsem dva přehozy na křesla, a ještě pořád jich je plná igelitka :D

5 Katy Katy | E-mail | Web | 14. března 2009 v 14:47 | Reagovat

Nevěsta je fantastická, opravdu parádní koupě, panenka je suprová.Doufám, že maminka v Praze sežene na francouzskou dámu v Praze potřebný materiál, protože by byla moc velká škoda, kdyby holka nemohla být zase dokončená.Budu držet palce.Katy

6 tatokalan tatokalan | E-mail | 15. března 2009 v 23:13 | Reagovat

no já už si dělám asi dva týdny zuby na jednu historickou nevěstu, inspirovala jsem se tématy u Tebe a Mony, jenže nechci ji začínat, dokud nedodělám tyhle francouzské... takže zatím háčkuju jen takové drobnosti, co jsou hotové za jeden dva večery, ty zase pak člověk rozdá, to mi líto není, zatímco takovýchto modelů se nevzdám, i kdyby mi za ně náhodou chtěl někdo zaplatit :D

Z panenky mám opravdu hroznou radost, jen se bojím, abych s ní něco neprovedla, člověk cítí nějakou tu posvátnost, která u normálních barbuch chybí... bojím se, že se jí vykloktají klouby, že jí někde něco praskne, urvou se jí řasy, vyplešatí... takhle se asi holky cítí, když drží v rukou první Tonnerku :))

7 Katy Katy | E-mail | Web | 17. března 2009 v 4:14 | Reagovat

Přeji Tvé krásce, ať se má u Tebe jako v bavlnce a potom se ji nic nemůže stát.

Na historickou nevěstu se moc těším, jsem velmi šťastná, že se opět věnuješ panenkám, vždycky to chce čas, než člověk všechno skloubí dohromady a jsem ráda, že jsi  ten čas na chvilku našla a já  budu moci na Tvých stránkách zase objevovat nádherné skvosty, které umíš vytvořit.Přeji Ti k tomu hodně inspiarce Katy.

8 tatokalan tatokalan | E-mail | 17. března 2009 v 11:10 | Reagovat

Nojo, jen bych ještě potřebovala brigádníka, kdo by mi ty panenky z fotek vyřezával a dával na nějaké pěkné pozadí, přítel se nabídl, ale aktivita 0,01%, přece jen, počítačové hry jsou zajímavější :( Takže ačkoliv na Dámě mám nových modelů několik (tam se s tím tak nepiplám, nafotí se na jednobarevném pozadí a je to, holt je vidět stojánek), tady nic :(((

9 Hanka B. Hanka B. | Web | 20. března 2009 v 22:40 | Reagovat

Trochu mi dalo zabrat rozkódování té spodničky, ale teď myslím už chápu a gratuluju k šikovnému řešení. :-) A držím palce, aby se konečně francouzská dáma povedla!

A Luchia je parádní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors