Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Duben 2009

Novinky - duben 2009

16. dubna 2009 v 18:57 Novinky - News
Tak jsem tady s další porcí novinek, které jsou opět plné překvapení a neočekávaných kroků z mé strany :D

Koncem března jsem se konečně odhodlala založit si účet na eBay, abych si byla schopná věci kupovat sama a nekorespondovala zuřivě s Erikou, když si budu chtít něco koupit. Ono je to přes někoho přece jenom pomalejší, a když je tam nějaký výhodný kup, většinou je pozdě něco takhle řešit. Mno, penízky se jen točí, musím už pomalu brzdit, abych se nezruinovala, jenže na eBay je spousta krásných věcí...

Také jsem si založila účet na Aukru, protože jsem zjistila, že už mám doma nějak moc krabicových panenek, které nevytáhnu ani jednou za rok. A místa je málo a když si chci občas koupit nějakou pěknou panenku, jako třeba FR, musím nějaké místo uvolnit.

Brzy po začátku mého účtu na eBay jsem objevila za super cenu Indiánku, které už se moc často neseženou. Je ze řady Dolls of the World z r. 1994. Moje jediná Indiánka byla Princess of Navajo, kterou mi ale zatím bylo líto vybalit z krabice (a to už ji mám asi tři roky) a používat na běžné Indiánské oblečky. Jenže já jsem Indiány tak trochu praštěná a navíc téma měsíce února byla taky Indiánka - můžu prozradit, že už máme s mamkou konečně hotovo, jen ještě není nafoceno. Takže jsem neváhala a přihodila a měla jsem štěstí, že nikdo jiný zájem neměl, tudíž jsem ji dostala opravdu levně, i s poštovným něco kolem 430 Kč. Tady je v originál oblečení:

Největší a nejpřevratnější novinkou, hlavně pro ty, kdo mě znají, je koupě Tonnerky. Jo, vidíte správně. Já, vlastně my, tedy já a mamka, jsme si koupily Tonnerku. Nikdy se nám nelíbily, nikdy jsme žádnou nechtěly a najednou - bum. Na eBay jsem objevila jednu, která mě zaujala svým obličejem. Původně jsem měla vyhlédnutou jinou, ale tahle už potom měla brzy skončit a cena byla příznivá, navíc ta vyhlédnutá neměla kloubová zápěstí a já jsem si říkala, když už do toho investujeme peníze, tak ať máme celokloubovou. Popis byl nic moc, nevěděla jsem, která to je, z jaké edice atd., ale jakmile jsem dala fotku na Dámu, děvčata - odbornice - mě hned ochotně informovala, že se jedná o Great Strides Sydney Chase z r. 2007, LE 1000 kusů. Tady je:
Byla nahatá, v původním oblečení by měla vypadat takto:

Bohužel, od černého oblečení má na pažích a zádech skvrny, prý to měly všechny tyto panenky, kdokoliv z Dámy je má, jsou flekaté. Což je dost škoda, zvlášť, když ty fleky jaksi nejdou dolů. Ale to už je detail, pro nás zase ne až tak moc podstatný. Už jsem na ni uháčkovala šaty, trochu jsem experimentovala se sílou vlny i háčků, opět ještě musíme nafotit, takže ukážu později.

Taky jsem se zase nějak vrhla na šití, sice mi moc nejde, ale jak se říká, kdo nic nezkusí, sice nic nezkazí, ale taky nic nemá. Takže jsem celý prodloužený víkend pilně stříhala a začaly jsme s mamkou manufakturu - ona zkouší, co vezme šicí stroj (bohužel tak polovinu toho nebere) a já dělám ruční práci, protože se strojem kamarádím akorát na rovné linie u patchworku, jinak bych se tam asi přišila i s panenkou. Jenže šít můžeme jen o víkendech, po večerech se s mašinou moc hrkat nedá, mamka navíc není půl týdne doma, a já na ruční šití večer už nevidím. A přes den není šance, to lítám po kurzech a mám tu a tam hodinku čas, kdy nemá cenu nic moc rozdělávat a s ničím se roztahovat, protože se zase musí všechno sklízet - učím totiž i doma a nemůžu přijmout studenty mezi kusy látek, hromadou špendlíků a nahatými panenkami (i když, třeba by některé studentky přinesly zbytky látek :D).

Mno, a to je zatím snad všechno. Na to, že je půlka dubna, je to celkem slušný výkon, ne? :)
Locations of Site Visitors