Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Mattel-starší typy - Mattel-old bodies

10. května 2009 v 20:28 |  Moje panenky - My Dolls
Barbie
Moje úplně první Barbie od Mattela. Mamka mi ji koupila v době, kdy už jsem si s panenkami teoreticky hrát neměla. Bylo to, tuším, v osmé třídě základní školy. Ale já jsem ji hrozně chtěla, protože do té doby jsem měla "jenom" takovou tu obyčejnou, co měla vlasy přidělané na hlavě uprostřed. Pamatuji si, jak jsem přišla následující den do školy a pochlubila se, že jsem konečně dostala Barbínu. No... všichni se mi smáli a já nechápala, proč. Ale co, já vždycky byla jiná :D

My first Barbie by Mattel. My mother bought it for me in time I was quite a "big girl" for playing with dolls. If I remember well, it was in my eighth class at primary school. But I was really longing for it because till that time I had "only" that ordinary one, with hair fastened only at one point on its head (in the centre of it). I remember coming to school the next day and being proud of my Barbie. Well... everybody was laughing at me and I did not understand why. Never mind, I was always a bit different :D

Butterfly Art Barbie
Tuto panenku jsem sehnala v červnu 2009 na eBay ve společnosti dalších několika panenek. Všechny byly nahé, takže se rozjela velká detektivka kvůli jejich identifikaci. Musím poděkovat děvčatům z Dámy, která velmi rychle zareagovala a panenky identifikovala. Tato panenka má na bříšku "tetování" - motýla - a prodávala se s aršíkem tetování, které si mohly děti samy aplikovat (pamatujete si možná na žvýkačky s tetováním, které se prodávaly u nás a byl to strašný hit). V roce 1999 ale Mattel musel výrobu této panenky zastavit, protože rodiče prohlašovali, že má panenka špatný vliv na jejich děti. Zatím jsem ji na žádný model nepoužila, ale zamýšlím s ní nějaké lesní víly, elfky apod.

I bought this doll in June 2009 in a company of several other dolls. All of them were naked and I started a big detective story because of their identification. I have to thank the girls from Dáma who reacted very quickly and identified all the dolls. This doll has a "tatoo" - butterfly - on her belly and was sold with a set of tatoos for children (maybe you remember chewing gums with tatoo sold in our shops and how popular they were). But in 1999 Mattel had to stop the production of this doll because parents stated that she has bad influence on their children. I haven't used her for a model yet but I am thinking of forest fairies, elves etc.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors