Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Červen 2009

Sherlock Holmes má problémy - prosím, pomozte

5. června 2009 v 16:44 Zajímavosti - Interesting Things
Na eBay se mi podařilo koupit skupinku panenek za slušnou cenu, údajně jsou všechny sběratelské. Přišly ke mně ovšem nahaté a ani v popisu zboží nebylo, o jaké panenky se jedná. Strávila jsem dneska několik hodin prohledáváním různých stránek na netu, ale podařilo se mi (snad) identifikovat jen polovinu z nich. Pokud by někdo z vás věděl, o jaké panenky se jedná, budu moc vděčná, když mi pomůžete v komentářích.

Případ první
Panenka je blond, tělo z r. 1966, hlava 1976, bílé "kalhotky", ruce pokrčené. Oči modré se zelenou, pusa růžová. Na hlavě má růžovobílou kostkovanou čelenku, růžové náušnice a v ruce dírku na prstýnek, předpokládám, že byl také růžový.

Myslím si, že by se mohlo jednat o Avon - Spring Petals z r. 1996:
Případ druhý
Panenka je opět blondýnka, tělo 1966, hlava 1976, ruce pokrčené, bílé "kalhotky". Na hlavě má zelenou čelenku, v uších bílé náušnice, na ruce bílý prstýnek. Oči kombinace tmavé a světlé zelené, pusa červená. Zatím se mi ji nepodařilo identifikovat.

Tak to vypadá, že i tato záhada je rozluštěna. Opět pomohla děvčata na Dámě. Mělo by se jednat o Holiday Treats z r. 1997. Tady je fotka z eBay:
Případ třetí
Panenka má hnědé vlasy trochu do zrzava, tělo z r. 1966, hlava 1976. Ruce pokrčené, bílé "kalhotky". Oči zelené, pusa červená. Zlaté náušnice a zlatý prstýnek. Účes vypadá jako původní.

Myslím, že by se mohlo jednat o Yuletide Romance z r. 1996:
Případ čtvrtý
Panenka je plavovláska, tělo z r. 1966, hlava 1976. Ruce natažené, "kalhotky" mají barvu tělíčka. Oči zelenohnědé, pusa červená. Červené náušnice, červený prstýnek. Zatím se mi ji nepodařilo identifikovat.

Tak snad i tady už je jasno, opět díky Benazir z Dámy. Teoreticky se jedná o Hallmark Holiday Memories z r. 1995. Byla to speciální edice, vydaná k 85. výročí přáníček od Hallmarku. Zde je pro srovnání fotka z eBay:
Případ pátý
Panenka je blond, tělo z r. 1966, hlava z r. 1976. Ruce natažené, "kalhotky" v barvě těla. Panenka má zvláštní fialový make-up, který jsem ještě u žádné panenky, kterou znám, neviděla. Oči má fialové, pusu jasně červenou a na tvářích výraznou růž. Zlaté náušnice a zlatý prstýnek, mají tvar malých diamantů.

Myslím si, že by se mohlo jednat o Happy Holidays z r. 1996:
Případ šestý - a poslední
Panenka je plavovláska, tělo z r. 1966, hlava má rok 1991. Ruce natažené, "kalhotky" v barvě tělíčka. Oči jasně modré, pusa zavřená, tmavě růžová. Vlasy jsou jakoby krepaté a melírované. Na břiše má panenka tetování v podobě motýlka. Panenka vypadá jako opálená, možná by se mohlo jednat o nějakou předchůdkyni dnešních "beachovek"? Netuším, zatím jsem ji nenašla, možná ani nebude sběratelská.

Tady detail tetování:
Tak už se mi ozvala ochotná dušička na Dámě, tato panenka by měla být Butterfly Art Tattoo Barbie. Po troše pátrání jsem se na netu dočetla, že Mattel zarazil v r. 1999 její výrobu, protože se rodiče bouřili, že prý má špatný vliv na jejich ratolesti. Panenka byla původně oblečená v bikinách a dodávala se s aršíkem tetování, které mohly použít děti. Teď už je prý docela vzácná, no nevím, na eBay se ještě stále prodává kolem 13 dolarů, ale mně se moc líbí, bude dobrá na víly a další lesní stvoření :D Tato fotka je z eBay:
Locations of Site Visitors