Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Začátky - Beginnings

2. ledna 2010 v 18:43 |  Co jsem zač? - Who I am?
Tak myslím, že po třech letech fungování blogu nastal čas na menší reformu. Zdá se mi, že naše výtvory se přece jen za tu dobu poněkud zdokonalily, a tak jsem se rozhodla shrnout těžké začátky tvoření do jednoho článku. Těch urážlivých komentářů pod nimi škoda nebude a aspoň ty nepovedené výtvory nebudou zabírat moc místa :)

So, I think that after three years of this blog there is time for a minor change. It seems to me that our "products" have improved a bit during the time so I decided to make one article with all the hard beginnings of our hobby. It won't be a pity to delete all the offending comments and - at least - those imperfect things won't take much place :)

Jarní kostýmek - Spring Costume
Jeden z prvních háčkovaných pokusů, obě vlny byly párané přímo ze starého indiánského koberečku, o který jsem se kdysi pokoušela (a nedodělala, jako hodně věcí). Ještě jsem neměla moc v oku velikost, navíc panenka byla od Vietnamců, tudíž drobnější než klasická Barbie a navíc jsem měla blbý foťák a neuměla fotit.

One of the first attemps on crochet, the material is taken straight from an old Native American rug which I used to make (and hadn't finished, as a lot of things). I didn't have the proper size in my eye plus the doll was bought in Vietnamese shop and was a bit tinier than original Barbie. And I had quite a bad camera and didn't know how to take pictures properly.
Jarní oblečení - Spring Outfit
Tohle jsem začala tvořit s představou hippie, ale nějak se to zvrtlo. Kalhoty jsou ze série zkoušení střihů, byly šité ze zbytků na vyhození, na kterých se už nedalo co zkazit.

I began making this with a idea of a hippie outfit but it went somehow wrong. The trousers are from the series we tried some patterns, it was made of pieces for throwing away so we wouldn't had regretted the loss of material.
Letní model na procházku se psem - Summer Outfit for Walking with a Dog
Další jednoduchý modýlek pro začátky - háčkovaný top a opět kalhoty ze zbytků. Pejska jsem koupila s nějakou Steffi (myslím) u nás v Kauflandu. Materiál na top je páraný, šlo v podstatě o zkoušku, jestli se dá tvořit i z trošku silnější vlny.

Another simple model for the beginnings - crochetted top and again trousers from some "trash bin" pieces. The dog was bought with some Steffi (I think) in Kaufland. The material for the top is re-used, actually I tried if it was possible to work even with a bit thicker wool.
První džíny - First Jeans
Zkoušeli jsme kalhotový střih i z džínoviny, padly na to moje staré a už poněkud těsnější rifle. Bohužel materiál byl dost silný, a tak se do toho nenarvala žádná panenka kromě Betty. Top je háčkovaný mušličkovým vzorem, který na fotce bohužel není moc vidět.

We tried jeans according to trousers pattern, I cut my old and a bit smaller jeans for it. Unfortunately the material was too thick so it didn't fit any other doll than Betty. The top is made with shell pattern which is not very visible in the picture.
Pletená mikina s kapucí - Knitted Hooded Sweatshirt
Další neumělý pokus o pletení - takových bylo pár, než mi došlo, že já a jehlice prostě dohromady nejde.

Another not-good attempt on knitting - there were a couple of them till I understood that me and knitting needles weren't good friends.
Letní kostýmek - Summer Costume
Tohle byla zase zkouška nějakých střihů, získaných od ochotných děvčat. Kdysi jsem z téhle látky jako dítě měla nějaký obleček na hraní do školky nebo tak nějak, byla v zásobách na patchwork, a tak padla za oběť našim pokusům. Panenka s fialovými vlasy už extravagantnější být nemohla, takže jí ten model ani nevadil.

This was again as a try of some patterns gained from nice girls. At some time as a child I had some outfit for playing from this material, we found it in our stock for patchwork so it was a victim of our attempts. The doll with purple hair couldn't be more extravagant so she didn't mind this model very much.
Letní procházka po městě - Summer Walk in the Town
Tady mamka zkoušela navázat vzor a myslím, že se jí to povedlo. Šití ze vzorovaných látek je dost výzva, pokud se nejedná o nějaký drobný vzorek, kde se chybky ztratí.

Here my mum tried to fit the pattern on the material together and I think she was successful. Sewing from patterned materials is really a challenge if it's not any tiny pattern where the mistakes are not visible.
Pokus o hippie - Attempt on Hippie
Tenhle model vyvolal strašnou bouři rozporuplných reakcí. Jasně, nic moc, ale splňuje jednoduchý základ hippie módy - džíny a top plus květiny ve vlasech.

This model started really "thunderstorm" of different reactions. Of course, it's not good, but it fits into a simple base of hippie fashion - jeans and top plus flowers in hair.
Sportovní model - Sporty Model
Kalhoty jsou z odstřižků látky, kterou jsem si vydyndala koupit na jedné z dovolených v mém dětství. Moc se mi líbil její design - pruh pláže se surfaři a palmami, a pak nekonečné nebe s mráčky. Myslím, že Frankie z toho měl kdysi trenýrky, pak jsem jí kus dala do patchworku, z toho, co zbylo, ušila mamka povlak na malý polštářek a z těch zbytků od polštářku jsou tyhle kalhoty.

The trousers are from pieces of material which I begged for when we were on a holiday in my childhood. I really liked its design - a beach with surfers and palm trees and bright blue sky with clouds. My mum bought half a metre or so for me and I made briefs for Frankie, later I put a piece of it into patchwork and from the rest my mum made a small pillow. And - what was left after making it - I used for this trousers.
Hadí outfit (pro Tarzana) - Snake Outfit (for Tarzan)
Ten název berte s rezervou, Tarzan byl pracovní název pro tenhle obleček, který jsem používala z legrace. Látka je z mých kalhot na hraní z dětství, byla hodně tuhá a kalhoty vydržely všechno. Na panenky je hodně tuhá, ale chtěly jsme něco vyhazovacího na zkoušení střihů pro chlapa.

Please, take the name with humour, Tarzan was my nickname for this outfit (I used it with laughter). The material is from my childhood trousers for playing, it was thick and bore everything. It is too thick for dolls, however, but we wanted some "trash" for trying some man's patterns.
Skejťák - Skater
Když jsme koupily ve slevě MS chlapy, jeden z nich měl u sebe kazeťák, který mě inspiroval k vytvoření tohoto modelu - volných kalhot a pleteného topu. Zase jsem se jednou nechtěla vzdát a pochopit, že s jehlicemi neumím.

When we bought MS boys in discount, one of them had a cassette player which inspired me to making this model - baggy trousers and knitted top. Once again I didn't want to give up and understand that I was not able to knit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Babča Babča | E-mail | 2. ledna 2010 v 19:05 | Reagovat

Tak to se ti Hani povedlo. Dobrý nápad, a těch sprosťáren, které tam psala individua, neschopná na sebe upozornit jinak, opravdu není škoda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors