Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Listopad 2008, Klasická princezna - November 2008, Fairy-tale Princess

25. února 2010 v 19:00 |  Téma měsíce - The Topic of the Month
Kolem tohoto tématu jsem chodila jak kolem horké kaše, nechtěla jsem ho uspěchat, a tak jsem čekala na ten správný nápad. Nápadů přišlo několik, ale vždycky jsem se rozhodla pro něco jiného, což jsem stejně nakonec zase zavrhla. Až začala Raven mluvit o té výstavě a hře na osvobozování princezen, a tak jsem si řekla, že by to princeznu chtělo. Nakonec jsem udělala nejen princeznu, ale i prince :)

I was beating about the bush with this topic, I didn't want to hurry anywhere so I was waiting for the right idea. Ideas came, indeed, but I always decided for something else, which I eventually chased away again. When Raven started talking about that exhibition and game with releasing princesses, I said to myself: "This calls for a princess." In the end I made not only a princess but also a prince :)

Princezna
Princezna má bohatou spodničku, uháčkovanou z bílé Glorie, přes to vrchní šaty se širokou sukní. Šaty jsou háčkované "jedním tahem", začínala jsem od krku a pokračovala až dolů. Jako materiál jsem zvolila mou oblíbenou (kdo četl francouzskou dámu, pochopí) malinovou Glorii. K šatům jsou přiháčkované nabírané rukávy ze stejného materiálu jako spodnička. Dolní lem sukně je ozdobený zlatým háčkovaným okrajem, v pase je přišitý háčkovaný řetízek z téhož materiálu a zlatá je použitá i na obháčkování výstřihu. Rukávy jsou protažené uháčkované řetízky, které jsou zavázané na mašle. Na živůtek jsem nakonec našila pouze tři zlaté perličky, větší zdobení už se mi zdálo moc.

The Princess
The princess has a rich underskirt made of white Gloria, overdress has also a wide skirt. The dress is made "from the beginning to the end" - I started from the neck and continued to the lower edge. As a material I chose my favourite (those who read French Lady understand) raspberry Gloria. The dress has gathered sleeves made of the same material as the underskirt. The lower edge of the skirt is decorated with golden crochetted trim, the waist has sewn crochetted chain and the golden material is used also as a neckline trimming. Crochetted chains are pulled through the sleeves and knotted as bows. At the end I put only three golden pearls on the bodice, more decorating seemed to me a bit too much.
Princ
Práce na princovi začala spodní košilí, na kterou jsem využila zbytek bílé Glorie od princezniny spodničky. Růžový kostým jsem mu ovšem dělat nechtěla, a tak jsem zvolila královsky červenou na tuniku a krémovou na kamaše (elasťáky, jak jim doma přezdíváme). Obě barvy jsou opět Glorie. Kamaše jsou uháčkované pouze krátkými sloupky - pořád kolem dokola (nuda), jen u pasu je řada dlouhých sloupků, kterou je protažený řetízek na zavazování. Z červené Glorie jsou uháčkované boty, klobouk a tunika. Klobouk je baretového střihu s našitým perem (konečně jsem otevřela ten pytlík s brky, která jsem loni koupila na e-bay, rázem byl celý pokoj zasypaný peřím, než jsem našla to, co se mi líbilo). Základ tuniky je jenom z červené Glorie, na tomto základě je pak ze zlatého materiálu naháčkovaná jakási "síť". Na dolním okraji tuniky jsem si představovala královský hermelín, jenže jsem pořád nemohla sehnat tu správnou kožešinu, chtěla jsem takový ten umělý plyš s krátkým vlasem, ale nikde nic takového neměli. Mamka nosila od ochotných lidiček fůru králičiny, ale to se nedalo použít. Dokonce jsem v hračkářství koupila karnevalovou masku zajíčka Playboye a rozpárala mu uši, protože na nich byla přesně taková kožešina, kterou jsem chtěla - problém byl v tom, že by to nestačilo v jednom kusu, musela bych sešívat a to by bylo ošklivě vidět. Nakonec problém vyřešila mamka naprosto nečekaným způsobem - navštívila jednu bohatě zásobenou galanterii v Praze a přivezla pytel různých prýmků a ozdobných lemovek. Přímo jsem skočila po jednom s červenými kamínky a když jsem objevila ještě zlatý, který se k němu pěkně hodil, zajásala jsem a jen bez dechu čekala na ráno, jestli to při denním světle vypadá opravdu tak hezky, jako při umělém. Žádnou závadu jsem neobjevila, a tak jsem ráno oboje použila na olemování tuniky a konečně jsem byla spokojená :)
Ještě jsem zapomněla dodat, že boty jsou ozdobené zlatými perličkami.

The Prince
Working on the prince started with the shirt where I used the rest of the white Gloria after making the princess' underskirt. But I didn't want to make a pink costume for him, of course, so I chose royal red for the tunic and beige for the pantalons (at home we have a nickname "elastic tights" for it). Both colours are again Gloria. The pantalons are made only with single crochets - around and around (boring), only the waist is made witch double crochets and there is a chain pulled through them to tie the pantalons. The red Gloria was used for the boots, the hat and the tunic. The hat has a beret shape and it's decorated with a white feather (finally I opened the bag with the feathers I bought on e-bay last year, immediately the whole room was covered by feathers before I found THE ONE I liked). The base of the tunic is made only of the red Gloria and on this base there is a golden "net". On the lower edge of the tunic I imagined ermine but I couldn't find the right material, I wanted synthetic plush but it was nowhere to buy. Mum kept bringing a lot of rabbit fur she got from kind people but it wasn't possible to use that. I even bought a carnival mask (Playboy rabbit) in the toyshop, just because its ears had exactly the same plush I wanted - the problem was that it wasn't possible to sew it in one piece and I didn't want to have visible joining stitches. At the end mum solved this tricky situation in absolutely sudden way - she visited one shop in Prague and brought a bag full of various decorative trims. I grabbed one with red gems and when I discovered a golden one which went nicely with the former one, I started celebrating. I was waiting for the morning, breathless, to find if it looks as perfect in the daylight as it looked in the evening. It did, so in the morning I fastened both on the tunic and finally I was happy :)
I forgot to say that the boots are decorated with golden pearls.
Obrázek zezadu (from the back):
A z boku (from the side):
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcela Marcela | Web | 26. února 2010 v 11:00 | Reagovat

Tak to je nádhera, jako z pohádky!

2 moni moni | E-mail | 27. února 2010 v 17:53 | Reagovat

Pěkné.Glorii mám doma bílou i červenou,i zlatá by se našla.Princezna mě opravdu zaujala,nechala bych se inspirovat,ale zajímalo by mě jestli jsou šatičky vzadu na zapínání.Píšeš,že jsou háčkované jedním tahem,ale živůtek je vypasovaný a sukně od pasu hodně rozšiřovaná,takže mi přijde divné,že by to nebylo na zapínaní.Děkuji,a ještě jednou pochvala,opravdu povedený model.

3 tatokalan tatokalan | 28. února 2010 v 15:11 | Reagovat

[2]: ahoj moni, jedním tahem je myšleno bez stříhání a připojování, šaty jsou samozřejmě vzadu klasicky na patentky, jednoduše začneš háčkovat od krku, ale necháš si to vzadu otevřené, až na sukni pak začneš spojovat dokola, cca 1,5 cm od pasu, aby se jí tam při oblíkání vešel zadeček :) Samozřejmě místo patentků můžeš použít háčky nebo ozdobné šněrování, taky se dají dodatečně přiháčkovat "knoflíkové dírky" z řetízkových oček a zapínání udělat na větší perličky

4 moni moni | E-mail | 28. února 2010 v 19:12 | Reagovat

Moc děkuji za radu.Jsem ráda,že nepatříte k těm co mají velký strach,že jim někdo krade nápady,ale k těm co rádí poradí a o své skušenosti se podělí.Ještě jednou moc děkuji za inspiraci a za radu.

5 Katy Katy | Web | 5. dubna 2010 v 8:50 | Reagovat

Krásné jarní svátky,
nadílku jak z pohádky,
radujte se, veselte se,
zajíček vám štěstí nese.
Příjemné prožití Velikonoc přeje Mona a Katy

6 Tatokalan Tatokalan | Web | 8. dubna 2010 v 18:33 | Reagovat

[5]: Děkujeme :)

7 Katy Katy | Web | 14. dubna 2010 v 18:02 | Reagovat

Ahoj,
musím pochválit tvé duo, oba jsou skvělí, moc se Ti povedly, je to paráda dívat se na tak krásné dílo.Ahoj katy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors