Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Novinky - červen 2010

13. června 2010 v 16:59 |  Novinky - News
Co je nového? Tak předně se stydím. A to hodně. Už jsem sem hrozně dlouho nic nenapsala, ale (!) to neznamená, že se flákám a nic netvořím :)
Zase jsem se dala do šití, respektive se neustále snažím zdokonalovat, protože zatím to za nic moc nestálo. Většinou se mi teď už povede, že šatičky sedí, ovšem technika provedení nic moc. Sice už umím malé, úhledné a rovné stehy, ale z rubu je to pořád hrůza. Takže teď spíš trochu studuji techniku šití na velké lidi a snažím se o to potom na mrňavých oblečcích - třeba dvakrát otočit okraje...
Skončila mi intenzivní výuka, kterou jsem měla od března, takže jsem první volné čtvrteční dopoledne využila ke stříhání budoucích oblečků, protože ty, které byly rozešité od loňska, už jsem skoro všechny dodělala (teď potřebuju nafotit).
Taky jsem se konečně dostala k četbě anglické knížky od Yvonne Rawstron "Oh You Beautiful Doll", kterou jsem si loni koupila na eBay. Je tam spousta pěkného povídání, obrázků a zajímavých nápadů (třeba využít přezku z řemínku od hodinek jako přezku pásku, nebo zapichovací náušnici jako brož).
Po úspěšném prodeji několika oblečků v dubnu na výstavě panenek v Roudnici nad Labem jsem si založila účet na Fler. Sice jsem tam zatím nic neprodala, ale třeba časem...
Co jsem vůbec poslední dobou tvořila? Jak už jsem psala, šlo hlavně o šité modýlky, dodělala jsem puntíkaté šaty a jedny letní, průhledné, takže jsem k nim musela ještě šít spoďárky a jak jsem tak byla v ráži stříhání kalhotek, tak jsem střihla ještě jedny bílé, z vysloužilé podprsenky, a ze stejného materiálu jsem udělala i spodní košilku, na kterou jsem použila krajkovou gumu z jiné staré podprsenky. Dneska ráno jsem udělala letní top ze starých (ale úplně nových, leč malých) kalhotek, a tím jsem na chvíli došila, protože mi praskl prst - ouška tenkých jehel jsou ostrá :(
Nastříhaných věcí mám spoustu, znovu chci zkusit i některé věci, které jsem už šila, ale tentokrát možná budou povedenější. Prostě se nevzdám a jednou se na to moje šití možna bude dát i koukat :D
Jo, a taky jsem našla poklad! Vážně! Samozřejmě, že nešlo o žádné penízky nebo jiné cennosti, ale pro mě to poklad byl. Při krámování a přehrabávání igelitek s věcmi na rozstříhání na mě vypadla jedna obrovská, ve které byly zbytky různých gum (o těch jsem věděla), pár kusů oblečení ze "sekáče" (člověk by to na sebe nevzal, ale na panenky skvělý materiál) a jedna igelitka s neznámým obsahem. Po bližším prozkoumání jsem zjistila, že obsah tvoří ohromné množství různých stuh a stužek, šňůrek, krajek... Vůbec jsem o tom nevěděla, a to bylo - prosím - u mě ve skříni! Detektivní prací jsme se s mamkou dobraly toho, že jí to minulý rok přinesla nějaká paní, jejíž dcera provozovala obchod s galanterií a jednalo se o zbytky, které nemohla prodat. Když to mamka donesla domů, zrovna jsem učila, tak jsem jen němě pokynula k oné obrovské igelitce, mamka to tam dala, no a já potom tu igelitku uklidila k sobě do skříně a na stuhy už jsem si nevzpomněla :D Tak jsem včera asi hodinu seděla a třídila a pytlíčkovala a přemýšlela, co s tím všechno vytvořím. Prostě poklad!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sandrik Sandrik | 8. července 2010 v 18:07 | Reagovat

To byla ale poklad :)

2 moni moni | E-mail | 13. září 2010 v 11:07 | Reagovat

Občas mě známí kteří vědí,že tvořím pro děti,panenky a pro děti různé hračky taky podarují takovým pokladem.Chtěla jsem,ale napsat jednu malou radu.Píšeš o tom,že z rubové strany ruční šití nevypadá zrovna nejlip.Já vyčetla v jedné knize kde byly návody na šití maňásků takovej fígl.Stehuje se drobnými stehy a nakonci práce se otočíš a stehuješ zpátky,ale obráceně-tam kde jsi vedla nit vrchem tam ji teď povedeš spodem při troše snahy nebo zručnosti steh vypadá téměř jak šitý strojem.

3 moni moni | E-mail | 13. září 2010 v 11:28 | Reagovat

Tak jsem to tu okoukla a padly mi do očí ty francouzské dvorské šaty.Zajímalo by mě kde bych si mohla pořídit nějaký podrobnější návod,na něco takového si sama netroufám.Předem díky za odpověď.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors