Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Červenec 2010

Letní kolekce

20. července 2010 v 12:02 Šaty - Dresses
Těmito šaty jsem si krátila předlouhou zimu, protože jinak bych se z ní asi zbláznila. Využívala jsem nejrůznější zbytky vln, která se mi tu kutálela v menších i větších klubíčkách, a vždy jsem kombinovala jednu barvu s bílou.
This dress helped me not to become crazy during the long winter we had. I used various rests of wool which I had in smaller or bigger amount, and I always combined one basic colour with white colour.

Šaty č. 1 jsou červenobílé, dlouhé, s kanýrem na dolním okraji. Výstřih a lem kanýru je obháčkovaný bílou.
Dress No.1 is red and white, long, with a ruffle at the bottom. The neckline and the ruffle are trimmed with white.
1
Šaty č. 2 mají netradiční střih, skládají se z minišatů, které mají naháčkovaný kanýr v pase. Lem šatů i kanýru je opět obháčkovaný bílou.
Dress No.2 is in non-traditional shape. Actually, it is mini-dress with a ruffle attached to the waist. The dress and the ruffle are again trimmed with white.
2
Šaty č. 3 jsou inspirovány modely, které se nosily dřív. Mají nabrané rukávy s úzkou manžetou u paží (některým panenkám do toho ani nešly narvat ruce) a širší sukni, zakončenou kanýrem. Tentokrát jsem nelemovala, ale pohrála si s kontrastem tyrkysové a bílé trochu jinak.
Dress No.3 is inspired by the models worn in past. Its sleeves are gathered and ended with very narrow cuffs (some dolls' hands did not fit at all). The skirt is a bit wider with a ruffle. This time I did not trim but rather played a bit with the contrast of turquoise and white in a different way.
3
Šaty č. 4 jsem sama pro sebe pojmenovala "irské", jednak kvůli barvě, a také kvůli střihu, dovedu si představit, jak by v tom panenka tancovala tradiční irské tance :) I kvůli tomu je předvádí zrzavá modelka. Sukně je hodně bohatá, téměř kolová, opět jsem se vrátila k tradičnímu lemování výstřihu a bílou jsem použila i na kanýr, který je pro změnu lemovaný zelenou.
Dress No.4 got a nickname "Irish", firstly because of its colour, and also because of the shape. I can imagine the doll dancing traditional Irish dances in this dress :) That is one reason why the model is ginger-haired. The skirt is very rich, almost has a round shape. And I again returned to the traditional trimming of the neckline. I also used white colour for the ruffle, which is - for a change - trimmed with green.
4
Šaty č. 5 by se mohly jmenovat "sladkých 16". Jsou uháčkované z růžové příze (poznáváte malinovou Glorii? :D) a olemované samozřejmě bílou. Stejnou barvou je i mini-kanýr v polovině sukně.
Dress No.5 could be named "Sweet 16". It is made of pink wool (do you recognize raspberry Gloria? :D) and trimmed - of course - with white. The same colour I used for a mini-ruffle in the middle of the skirt.
5
Šaty č. 6 jsou určené pro večerní party - i v létě musí panenka vypadat elegantně, však se nechodí jenom na pláž nebo po nákupech. Jedná se o úzké minišaty, uháčkované z efektní černé příze se stříbrnou nitkou. Sukně je lemovaná bílou a ze stejné příze je dělaný i široký límec. Ten je háčkovaný stylem řetízková oka a mezery (vynechaná oka).
Dress No.6 is intended for an evening party - the doll has to look elegant even in summer, it is not only about going to the beach or shopping. It is narrow mini-dress, made of effective black wool which contains silver thread. The skirt is trimmed with white and the same material is used for the wide collar. The collar is made of chain loops and spaces (skipped loops).
6
Locations of Site Visitors