Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Panenky s certifikátem - Dolls with Certificate

21. března 2011 v 19:46 |  Moje panenky - My Dolls
Steven
Tento muž patří do kolekce Barbie Basics (Collection 002 z r. 2011, Model No. 17). Původně mě z této kolekce zaujaly ženy, protože tam, kde jsem koukala, muže neměli. Když jsem byla náhodně ve Futuru, došla jsem se jen tak mrknout do hraček a tam jsem uviděla tři panenky Barbie Basics. Zjistila jsem, že ta, co se mi na obrázku hodně líbila, se mi ve skutečnosti už tolik nelíbí, ale úplně mě uchvátil tento AA Ken. Konečně chlap, co vypadá jako chlap! Nic proti homosexuálům, mám mezi nimi fajn kamarády, ale já chci pro svoje panenky chlapy a ne to, co Mattel za chlapy obyčejně vydává (a nejen Mattel). Myslela jsem ale, že si na černouška musím nechat zajít chuť, protože stál 499 Kč a já mám momentálně do peněženky celkem hluboko. Ale zmínila jsem se o něm při obědě, kde byla přítomna celá rodina (mamka a přítel, pes čučící do kuchyně se nepočítá) a problém se vyřešil - zaplatil mi ho přítel. Takže jsem druhý den s nadšením naklusala a chlapa koupila.

This man belongs to Barbie Basics (Collection 002 from 2011, Model No. 17). I was originally interested in women from this collection because I didn't see men where I looked. By chance I stopped in Futurum (shopping mall in Kolín) and went to check the dolls in the toyshop where I saw three Barbie Basics dolls. I found that the one I liked in the picture is not so appealing in reality but I was taken by this AA Ken. Finally a man who looks like a man! I don't have anything against gays, I have a couple of friends among them, but for my dolls I want men and not what Mattel (and not only Mattel) presents as men. I thought I wouldn't be able to buy him because his price was 499 Kč and at present I don't have much money. But I mentioned him during lunch with my family (mum and boyfriend, not counting the dog starring into the kitchen) and the problem was solved - my boyfriend paid for this doll. So the next day I ran in the toyshop and bought this man.

Ethereal Princess
Panenka od návrhářky Sharon Zuckerman z r. 2006. Dostala se k nám víceméně náhodou, protože jsem na eBay (tehdy ještě přes Eriku) sháněla panenku pro mamku k narozeninám a chtěla jsem buď princeznu Vikingů nebo Řekyni. Ani na jednu jsem ale neměla štěstí a pak mě zaujala tato panenka, má takový zvláštní něžný obličej. Nadělala hodně radosti a mám ji ráda právě na různé plesové, ale i historické šaty (že jsem jich tolik udělala...).

A doll by designer Sharon Zuckerman from 2006. She got to us by chance because I was looking for a present for my mum on eBay (at that time through Erika) and I wanted either Viking Princess or Greek Princess. But I wasn't lucky enough to get them and after that this doll caught my attention, she has quite special face, very tender. My mum liked her and I like her too, for various ball gowns or historical dresses (not that I've made too many...).

On Location: Milan
Tato panenka je top modelka, tzn. má jinak stavěné tělo než klasické Barbie (starší i novější), je mnohem hubenější a ruce i nohy má nastavené do pózy. Díky svému zvláštnímu upevnění nohou nemůže pořádně sedět, takže se moc nehodí na hraní, ale na předvádění modelů je skvělá. Je z roku 2006 a u Mattela beznadějně vyprodaná. Já ji sehnala na eBay nahatou a mírně použitou a vyšla mě i s poštovným na 584 Kč (u Mattela se nová prodávala za 34,95 dolarů). Je to nádherná panenka a trochu mi připomíná Naomi Campbell, i když je mi jasné, že to úmysl tvůrce nebyl.

This doll is a top model which means she has a different body than classic Barbie (older or newer) - she is much slimmer and her hands and legs are adjusted to a pose. Because of her specially attached legs she isn't able to sit properly so she is not suitable for playing but great for showing clothes. She is from 2006 and sold out by Mattel. I bought her on eBay, naked and slightly used, for 584 Kč including postage (Mattel sold new dolls for 34.95 dollars). She is very beautiful and reminds me of Naomi Campbell although I know it wasn't intended by the producer.

On Location: Monte Carlo
Tahle panenka mi učarovala už dávno, ale nikdy jsem si nemyslela, že ji budu mít. Důvodem byla její cena, která se na eBay pohybovala v přepočtu kolem 1200 Kč i víc. Tehdy to pro mě byly hrozné peníze, kde bych tušila, že jednou bude moje nejdražší panenka stát téměř 3000 Kč. Když jsem v květnu 2009 hledala na eBay, čím bych se odměnila za velké pracovní nasazení, původně jsem si vybrala předchozí Milan, ale pak mi padla do oka za velmi příhodnou cenu (629 Kč i s poštovným). Samozřejmě nahatá, ale oblečení při koupi panenek stejně neřeším. Chvíli jsem přemýšlela, kterou, nakonec jsem vzala obě a nelituju. O jejím těle platí to, co o těle Milan, je i z toho samého roku a prodávala se za stejnou cenu a taktéž je u Mattela vyprodaná.

I was captivated by this doll very long time ago but I never thought I would have one. The reason for her price, on eBay constantly about 1200 Kč or even more. At that time it was terribly much for me - I didn't have a clue that in future I would have my most expensive doll for almost 3000 Kč. In May 2009 I was looking at eBay trying to find something interesting as a reward for my big effort at work. Originally I chose Milan but after that a price for this doll caught my eye (it was 629 Kč including postage). Of course, naked, but clothes is the last thing I think about when buying dolls. For a while I was thinking which one I should choose and eventually I took both of them - and I don't regret. Her body is very similar to Milan one, she is also from the same year and for the same price at Mattel - and sold out.

Cinco de Mayo (Mexico Barbie)
Další panenka, po které jsem dlouho toužila, ale u nás pořád nebyla a nebyla. Už jsem se chystala, že zaangažuju Eriku a budeme lovit na eBay, když jsem k této panence naprosto nečekaně přišla. Mamka jela do Prahy, kvůli úplně jiné záležitosti, a ze zvyku se stavila v Kotvě v hračkách. A co neviděla! Cinco de Mayo! Hned mi psala celá pyšná SMS do práce, že ji má! Měla jsem obrovskou radost. Je z roku 2009 a původně byla označená jako Dolls of the World: Festivals of the World - Cinco de Mayo. Později ji Mattel přesunul na svých sběratelských stránkách pod Dolls of the World: South America a dal jí jméno Mexico Barbie. Panenka má na sobě tradiční oděv v bílé, zelené a červené barvě. Cinco de Mayo znamená v překladu 5. května a toto datum Mexičané slaví svou nezávislost.

Another doll I wanted for a very long but I couldn't find her anywhere in our country. I was ready to ask Erika to start looking on eBay when I got this doll very unexpectedly. My mum went to Prague from very different reason than shopping for dolls, but - out of habit - she stopped in Kotva. And what she didn't see! Cinco de Mayo! Immediately, she wrote me SMS (I was working) that she had bought her! I was really happy. The doll is from 2009 and originally marked as Dolls of the World: Festivals of the World - Cinco de Mayo. Later Mattel moved her on their collector webpage under Dolls of the World: South America and renamed her to Mexico Barbie. The doll is wearing traditional Mexican costume in white, green and red colours. Cinco de Mayo means 5th May which is the date the Mexicans celebrate their independence.

The Birthstone Collection: February - Amethyst
Tato panenka byla vyrobena v r. 2003 a byla to první sběratelská, kterou jsem kdy viděla v Kolíně. Byla ve slevě za 845,- Kč (či tak nějak podobně) a jelikož jsem v té době byla z Prahy zvyklá na min. 1200,- Kč za sběratelskou panenku, připadala mi hrozně levná. Kupovala jsem ji mamce k svátku, její narozeninový kámen je jiný, ale svátek má v únoru, takže se to i hodilo (a jinou stejně neměli :D) Problém je, že se panenka nehodí do většiny modelů (tváří se pořád jako velká dáma) a ty její šaty tak pouštějí třpytky, že jsme měly stříbrné všechno kolem (z nohou panenky jsem to dodneška nedostala).

This doll was released in 2003 and it was the first collector's doll I had ever seen in Kolin. She was reduced to about 845,- Kč and as I was used to at least 1200,- Kč for dolls in Prague, it seemed to me very cheap. I bought her for my mother's name day, she has a different birthstone but her name day is in February so it is ok (and anyway, they didn't have anything else :D). The problem is that the doll doesn't go with most of the models (she still looks like a fussy lady) and her dress leave the silver glitters everywhere and on everything including the doll's legs (and so far I haven't managed to get rid of them).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors