Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Červen 2011

Šaty na první ples (1876) - Debutante Ball Gown (1876)

2. června 2011 v 21:12 Rozdělané - In Progress
Další šaty podle Paradise, tentokrát č. 49. Poprvé jsem tento model viděla u Eriky, později jsem ho našla ještě u Monky St., a tak jsem chtěla zjistit, jak se to povede mně. Bohužel, jako vždy u větších projektů, i tento stagnuje, nemám prostě výdrž, abych zůstala u jednoho, dokud ho nedodělám, od přírody jsem přelétavý tvor a nechávám spoustu věcí nedodělaných (i když se k nim potom znovu vracím). Ale stejně jako francouzská dáma, doufám, že i tyto šaty se po nějaké době dočkají dokončení (tentokrát mám vlny dost :D).
Another dress according to Paradise, this time No. 49. At first, I saw this model at Erica, later I found it at Monka St. and so I wanted to see how I could manage it. Unfortunately, as always when comes to bigger projects, even this is still in progress because I just don't have such persistance to stay at one model till it's finished. I'm unsteady by nature, leaving a lot of things unfinished (well, later I always return to them). But as well as the French Lay was eventually finished, I hope that even this dress will be finished after a while (this time I have enough material :D).

Původní předloha je tady - The original picture is here:Ale protože se předloh moc nedržím, zvolila jsem poměrně kontrastní kombinaci barev (tmavě modrá na šaty, světle modrá na lemy) a zřejmě si odpustím to háčkované zdobení na živůtku a sukni (jakési vějířky s kytkou uprostřed), protože po uháčkování prvního se mi to nějak vůbec nelíbí (tady to vypadá celkem dobře, ale v reálu se mi to nějak nevede), takže zdobení bude zcela podle mé fantazie. Taky mi ta vlečka vychází nějak moc dlouhá, líbí se mi tak, jak ji mají tady na obrázku, takže ji možná ještě předělám.
But as I don't keep the patterns very much, I chose quite contrast combination of colours (dark blue for the dress, light blue for the trimming and decoration) and I think I won't make the decoration on the bodice and skirt in such way (some sort of fans with a flower inside) because after making the first one I somehow don't like them (in the picture it looks quite well but in reality I can't make it to my satisfaction) so the decorating will be entirely upon my imagination. The train turned out way too long, I like it the way it is in the picture so maybe I'll re-do it.

A teď tedy k mému snažení - And now comes my effort:


Takhle vypadá spodnička, opět jsem zvolila slonovinovou barvu, protože čistě bílou nemám moc ráda. K vybrání právě tohoto modelu mě inspirovala tato panenka, která mi přišla z e-bay společně s hromadou jiných, které mám v plánu obléknout a poslat dál. Ale lokny a růže na krku mi rovnou říkaly, že to chce nějaké šaty z viktoriánské doby, i když ta růže s tou modrou asi moc ladit nebude.
This is underskirt, again I chose ivory colour because I don't like clear white very much. Choosing of the outfit was inspired by exactly this doll which came from e-bay together with a bunch of others I plan to dress up and send further. But the hair and the rose as a necklace told me straight they want a Victorian era dress, even the rose won't probably fit well with the blue colour of the dress.


Takhle vypadá vlečka, zatím nenazdobená. Tady to nevypadá, že je až tak dlouhá, ale poté, co jsem na to navlékla torzo vrchních šatů (zatím nenafoceno), se nějak prodloužila nebo co :D
This is the train, non-decorated so far. Here it doesn't look so long but after I put the torso of an overdress (no pictures yet) it grew somehow up or whatever :D

Novinky - duben/květen 2011

2. června 2011 v 14:38 Novinky - News
Novinky, které vlastně novinkami ani nejsou. Proč? Protože v nich nic nového není :D Hm, opravdu úvod hodný filozofa :)
Není tak úplně pravdou, že nic nového není. V dubnu jsme navštívily s mamkou každopůlroční srazík panenkářek v Praze ve Ferdinandě, kámoška Raven se bohužel nemohla zúčastnit, neb celá rodina utrpěla újmu v podobě střevní infekce. Jak jsem už vyhrožovala, na srazík jsem žádnou panenku nevezla, ale přivezly jsme hory látek, před kterými Erika padala do mdlob při představě, že si to holky nerozeberou a ona to bude muset táhnout k nejbližším kontejnerům. Ani nevím, jak to nakonec dopadlo :)
Znovu jsem se vrhla na šití, tedy spíš zatím plánování a stříhání, to mě baví a dokonce mi to i jde :D To šití je už slabší, ale troufám si říct, že se pořád zlepšuju. Ušily jsme s mamkou na stroji (za mnohého spílání tomu svéhlavému "kusu nábytku") letní šaty a já sama pak ušila v ruce teplákovou soupravu (náš stroj se s úplety moc nekamarádí a tenhle úplet nějak nekamarádil dokonce ani s tou nejostřejší jehlou na ruční šití, moje prsty se měly dobře...). Ještě není nafoceno, jak je u nás obvyklé, a až bude nafoceno, bude mi zase dva roky trvat, než to dám na blog, jak se znám.

O co se chci ale hlavně podělit, jsou dva skvělé weby, které jsem nedávno objevila. První najdete na http://www.missbcouture.com/ a jedná se o stránky slečny/paní, která tvoří bez střihů, její návody sestávají pouze ze čtverců či obdélníků určitých rozměrů, které se případně mírně upravují stříháním (velmi jednoduchým). Fascinuje mě, že při téhle jednoduchosti vypadají její oblečky moc pěkně, určitě časem vyzkouším (u každého modelu má popis, jak velké kusy látek stříhat a co s tím dál dělat, má i nafocený postup). Druhý web, http://www.ravelry.com/, je spíš takové prostředí pro tvořilky, po bezplatné a jednoduché registraci tu dostanete svůj prostor, kde můžete prezentovat, na čem zrovna pracujete. Mně se na tom nejvíc líbí to, že mají v databázi dost velké množství zdrojů, podle kterých se tvoří, takže jednak můžete mrknout, kde se dá ten který návod sehnat, případně že už je vyprodaný a sehnat se nedá, a také u každého návodu jsou projekty, takže krásně vidíte, jak se s tím kterým modelem popasovalo několik tvořilek.

Co se týče plánů, už mi zase škubou prsty na pletení, které jsem před pár roky zavrhla jako techniku pro mě nenaučitelnou a nevhodnou (tedy, základy zvládám, dokonce i složitější vzory, ale neumím utahovat, a tak výsledný model je všelijaký). Zase mám své tvrdohlavé období, kdy si říkám, že když to budu dostatečně dlouho zkoušet, že to prostě jít MUSÍ! Tak uvidíme, jak dlouho mi ta tvrdohlavost vydrží :)
Locations of Site Visitors