Pokud máte zájem o některé z našich oblečků, k dispozici je vám Katalog (neustále se upravuje). Nechce-li se vám čekat na zhotovení oblečků na zakázku, většinou najdete oblečky ke koupi tady.

Novinky - duben/květen 2011

2. června 2011 v 14:38 |  Novinky - News
Novinky, které vlastně novinkami ani nejsou. Proč? Protože v nich nic nového není :D Hm, opravdu úvod hodný filozofa :)
Není tak úplně pravdou, že nic nového není. V dubnu jsme navštívily s mamkou každopůlroční srazík panenkářek v Praze ve Ferdinandě, kámoška Raven se bohužel nemohla zúčastnit, neb celá rodina utrpěla újmu v podobě střevní infekce. Jak jsem už vyhrožovala, na srazík jsem žádnou panenku nevezla, ale přivezly jsme hory látek, před kterými Erika padala do mdlob při představě, že si to holky nerozeberou a ona to bude muset táhnout k nejbližším kontejnerům. Ani nevím, jak to nakonec dopadlo :)
Znovu jsem se vrhla na šití, tedy spíš zatím plánování a stříhání, to mě baví a dokonce mi to i jde :D To šití je už slabší, ale troufám si říct, že se pořád zlepšuju. Ušily jsme s mamkou na stroji (za mnohého spílání tomu svéhlavému "kusu nábytku") letní šaty a já sama pak ušila v ruce teplákovou soupravu (náš stroj se s úplety moc nekamarádí a tenhle úplet nějak nekamarádil dokonce ani s tou nejostřejší jehlou na ruční šití, moje prsty se měly dobře...). Ještě není nafoceno, jak je u nás obvyklé, a až bude nafoceno, bude mi zase dva roky trvat, než to dám na blog, jak se znám.

O co se chci ale hlavně podělit, jsou dva skvělé weby, které jsem nedávno objevila. První najdete na http://www.missbcouture.com/ a jedná se o stránky slečny/paní, která tvoří bez střihů, její návody sestávají pouze ze čtverců či obdélníků určitých rozměrů, které se případně mírně upravují stříháním (velmi jednoduchým). Fascinuje mě, že při téhle jednoduchosti vypadají její oblečky moc pěkně, určitě časem vyzkouším (u každého modelu má popis, jak velké kusy látek stříhat a co s tím dál dělat, má i nafocený postup). Druhý web, http://www.ravelry.com/, je spíš takové prostředí pro tvořilky, po bezplatné a jednoduché registraci tu dostanete svůj prostor, kde můžete prezentovat, na čem zrovna pracujete. Mně se na tom nejvíc líbí to, že mají v databázi dost velké množství zdrojů, podle kterých se tvoří, takže jednak můžete mrknout, kde se dá ten který návod sehnat, případně že už je vyprodaný a sehnat se nedá, a také u každého návodu jsou projekty, takže krásně vidíte, jak se s tím kterým modelem popasovalo několik tvořilek.

Co se týče plánů, už mi zase škubou prsty na pletení, které jsem před pár roky zavrhla jako techniku pro mě nenaučitelnou a nevhodnou (tedy, základy zvládám, dokonce i složitější vzory, ale neumím utahovat, a tak výsledný model je všelijaký). Zase mám své tvrdohlavé období, kdy si říkám, že když to budu dostatečně dlouho zkoušet, že to prostě jít MUSÍ! Tak uvidíme, jak dlouho mi ta tvrdohlavost vydrží :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Locations of Site Visitors